PKK 15 yaşındaki kızı böyle katletti

PKK 15 yaşındaki kızı böyle katletti
17 Aralık 2015, 16:16

Terör operasyonlarının devam ettiği bölgeden gelen görüntüler, PKK'nın halkı nasıl hedef aldığını açıkça gözler önüne seriyor. DBP'li belediye aracının hendek kazan teröristler için tank taşıdığı ve PKK'lıların halkın yolunu kesip tehdit ateşi açtığı görülüyor. Bir başka görüntüde ise, teröristler seyir halindeki araca silahlı saldırı düzenliyor. Bu saldırıda 15 yaşında bir kız çocuğu hayatını kaybetti.

Diyarbakır Sur, Şırnak Cizre ve Silopi, Mardin Dargeçit gibi PKK terör örgütü YDG-H'nın şehir savaşları için büyük yığınak yaptığı ilçelerde operasyonlar sürüyor. İki gündür devam eden operasyonlarda şu ana kadar 25 terörist öldürüldü.
ÇÖP ARAÇLARI YDG-H'LI TERÖRİSTLERİ TAŞIYOR

Askere karşı halkı siper yapan ve bölgeden kaçan vatandaşları tehdit eden PKK, sivilleri hedef alıyor.Önceki gün bölgede kameralara yansıyan görüntülerde, DBP'li Cizre Belediyesine bir çöp aracının, belediye garajından boş tankı alıp sokak kesen YDG-H militanları için taşıdığı görülüyor.

SAĞA SOLA ATEŞ AÇTILAR

Bir başka görüntüde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bölgeyi terk eden vatandaşların yolunu kesen teröristler, araca ve sağa sola ateş açıyor. Silahın patlama sesinden panik olan vatandaşların kaçıştığı görülüyor.
15 YAŞINDAKİ KIZ BÖYLE KATLEDİLDİ

Diğer görüntüde ise, YDG-H'ye bağlı teröristler bir aracın önünü kesmeye çalışıyor ve araca ateş açıyor. Saldırıda başından vurularak yaralanan 15 yaşındaki Mevlüde İğdi isimli kız çocuğunun hayatını kaybettiği belirtildi.

İşte güveblik kamerasına yansıyan o anlar;

BİZE ULAŞIN