Yalçın Küçük: CHP'yi Gülen yönetiyor

Yalçın Küçük: CHP'yi Gülen yönetiyor
30 Aralık 2015, 11:01

Ergenekon davasından Silivri Cezaevi'nde 5 yıl yatan Prof. Yalçın Küçük, FETÖ'nün CHP'yi ele geçirdiğini söyledi.

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş'ın "Ergenekon tutuklularının Tayyip Erdoğan'la anlaştığı" iddiasına, ismini verdiği Prof. Yalçın Küçük'ten yanıt geldi. 5 yıl hapis yatan Küçük, Yarkadaş'ın da aralarında bulunduğu bazı milletvekillerinin "CHP içindeki Fethullah Gülen'in askerleri" olduğunu ileri sürdü.

"FETHULLAH GÜLEN'İN ASKERLERİ"

Küçük şunları söyledi: "Özellikle son ve çok enteresan seçimlerden sonra CHP içinde bir Fethullah grubu oldu. Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Enis Berberoğlu, Utku Çakırözer, bunları Fethullah Gülen'in askeri olarak söyledim. Birkaç kişi daha var, isimlerini ağzıma almak istemiyorum. Burada gördüğünüz insanlar, bunlar Fethullah Gülen'in askerleridir. Bunun için buraya gelmişlerdir. Bunlar bilinmeyen adamlardır. Bir şekilde gelmişlerdir. Bunlar Fethullah Gülen'in CHP içindeki mangasıdır. Onbaşı ise Gürsel Tekin'dir. CHP içinde Fethullah Gülen'in çavuşu, Kemal Kılıçdaroğlu adında birisi."

"TEKİN ARSA ALIR, ARSA SATAR"

İzmir ve İstanbul'da yapılan ön seçimlerin "tartışmalı" olduğunu ve o seçimlerin incelenmesi gerektiğini iddia eden Yalçın Küçük, "Yüzde yüz aldı dediler. Yüzde yüz değil, yüzde elli bile almamışlardı. Bu usul yeni, bu oy verenler kim? Şimdiye kadar CHP'de bu yoktu" dedi.

Barış Yarkadaş'ın bir dönem kendi yanından ayrılmadığını söyleyen Küçük, "Bu çocuk 2007'ye kadar benim yanımdan ayrılmazdı. Evime de geldi, öbür tarafa da geldi. Bana Gürsel Tekin'le beraber Hasan Dağcı'yı anlattılar. Barış Yarkadaş'a Gürsel Tekin'in tahsildarı diyorlar. Gürsel Tekin arsa alır, arsa satar. Veznedar adammış. Hiçbir tahsili de yoktur" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN