Ölüm falı açan Sözcü kıvırmaya başladı!

Ölüm falı açan Sözcü kıvırmaya başladı!
03 Ocak 2016, 14:16

Yeni yılın ilk manşetinde bulmaca kılıfıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulunan Sözcü gazetesi, hakkında soruşturma başlatılınca kıvırmaya başladı. Haddini iyice aşan gazete "Tayyipic” "Öl Recep" gibi ifadelerin sehven yazıldığını savundu.

2016 yılının ilk günü çıktığı manşetle bulmaca kılıfında Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan'a "Öl Recep" ve "Tayyipic" diyerek küfür edip, ölümle tehditte bulunan Sözcü gazetesi, hakkında 4 ayrı suç için başlatılan soruşturma haberinin ertesinde bugün bir açıklama yayınladı.

Açıklamada Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay korkudan neredeyse Sözcü'nün patronu olduğunu inkar etti. "Öl Recep" tehdidinin sehven yayınlandığı yalanına sığınan Sözcü gazetesi bunun için de çocuk kandırır gibi "Böyle bir niyetimiz olsa, 'Tayyip' ve 'Erdoğan' adları varken niye 'Recep' adını kullanalım? 'Recep' Cumhurbaşkanı'nın en az kullanılan adıdır." diye kıvırdı.

Patronu Burak Akbay'ı skandaldan habersiz gibi gösteren gazete, "Bahsi geçen bulmacayla hiçbir ilgisi olmadığı halde SÖZCÜ'nün imtiyaz sahibi Burak Akbay'a da hayasızca saldırılıyor." açıklaması yaptı. Açıklamadaki bu tavır Sözcü'nün patronun korkudan ne yapacağını şaşırdığının göstergesi oldu. Açıklamada "Öl Recep" tehdidinin sehven yer aldığı yalanına sığınan Sözcü gazetesi "Tayyipic" şeklindeki aşağılık küfür için hiçbir açıklamada bulunmadı.

BİZE ULAŞIN