Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI
06 Ocak 2016, 14:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye'de 18. Muhtarlar buluşmasında konuşuyor.

Canlı yayın

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Vatandaşlarımızın hayatını tehlikeye atmaktansa, operasyonların uzamasını tercih ediyoruz.

Bugün oynanan bu oyunların gerisinde bu coğrafyadaki bin yıllık hesaplaşmanın yattığını çok iyi biliyoruz. Fakat ne yapsalar boş. Özellikle son iki yüz yıldır yaşadığımız tüm acılara, maruz kaldığımız tüm haksızlıklara, kayıplara rağmen, işte halen dimdik ayaktayız, evelallah ayakta durmaya da devam edeceğiz.

Ne bölgemizde oynanan oyunlar ne de fitneler milletimizi yolundan alıkoyamayacaktır.

Türkiye sizin üst aklınızın size verdiği akıldan çok daha güçlü bir ferasete sahiptir.

Güvenlik kuvvetlerimiz yerleşim yerlerinde süren bu terör eylemlerine, bölgede yaşayan sivil halka zarar vermemek için azami bir dikkat ve hassasiyetle müdahale ediyor. Bu da aslında çok kısa sürede sonuçlanabilecek operasyonların nispeten uzun bir zaman dilimine yayılmasına sebep oluyor. Biz, tek bir masum vatandaşımızın hayatını tehlikeye atmaktansa operasyonların uzamasını tercih ettik, tercih ediyoruz. Geçtiğimiz yıl yurt içi ve dışında gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 100'ü aşkın terörist etkisiz hale getirildi. Aynı dönemde asker, polis, geçici köy korucusu ve sivil vatandaşlardan da 300 civarında kaybımız var. Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

EY KAHPE RÜZGAR...


Erdoğan Necip Fazıl Kısakürek'in dizelerini hatırlatarak, "Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes! Ey kahbe rüzgar, artık ne yandan esersen es!" ifadelerini kullandı.

Sadece hükümete, Başbakan'a, Cumhurbaşkanı'na karşı pozisyon almak adına terör örgütü ile aynı safta buluşmakta sakınca görmeyen bir siyaset anlayışıyla karşı karşıyayız. Maalesef hendek kazan teröristleri arkadaşı olarak gören, terör örgütünün eylemlerine bilboard ilanları ile destek veren bir anamuhalefetimiz var.

TÜRKİYE KÜRT SORUNU YAŞAMIYOR

O evleri yakılan, tarumar edilen insanlar Kürt değil mi? Bu zulmü yapan bölücü terör örgütü bunun hesabını veremez.

Türkiye'de kürt sorunu değil, terör sorunu vardır. Bu sorunun üstesinden geleceğimizden kimse şüphe etmesin.

Türkiye'nin ileriye doğru attığı her adımın kazanımı, Kürt kardeşlerimin de kazanımıdır.

Bizim gözümüzde hendeği kazanla hendeği savunanın hiçbir farkı yoktur. Türkiyelileşmek iddiasıyla yola çıkıp Kandil'in şamar oğlanına dönenlerin durumunu ibretle takip ediyoruz.

DOKUNULMAZLIK TERÖR ÖRGÜTÜNE PERDE OLMAK İÇİN KULLANILMAZ

Milletvekili dokunulmazlığı terör örgütüne perde olmak için değil, Meclis'te millete daha iyi hizmet vermek için getirilmiş imtiyazdır.

AYRINTILAR GELİYOR...

BİZE ULAŞIN