Sultanahmet saldırısı sonrası alçaklar halay çekti

Sultanahmet saldırısı sonrası alçaklar halay çekti
13 Ocak 2016, 11:58

Suriye'nin PYD denetimindeki Afrin bölgesinde 300 kişilik grup öğle saatlerinde Türkiye sınırına geldi ve Kürtçe sloganlarla halay çekti.

Türkiye tarafından da görülen PYD yandaşı grup, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çatışmaları protesto edip, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine slogan attı.

PKK'nın Suriye kanadı PYD yandaşı olan ve Kilis'in Süngütepe Köyü karşısındaki Afrin bölgesindeki 300 kişilik, öğle saatlerinde sınıra yakın bir noktada toplandı.

Türkiye sınırından görülen ve bir bölümü araçlarla bölgeye gelen kalabalık, slogan atıp, halay çekti. PYD taraftarlarının sınırda toplanıp, sık sık Doğu ve Güneydoğu'daki çatışmaları protesto eden ve Kürtçe konuşan kalabalıktakilerin sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine de slogan attığı duyuldu.

Hareketlilik ardından 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'ndan çok sayıda asker zırhlı araç ile sınır hattına sevk edildi. Bölgede askerlerin zırhlı araç ile önlem alması ardından, Suriye tarafındaki kalabalık 1 saat sürdürdüğü protestoyu sonlandırarak Afrin tarafına döndü.

Akşam

BİZE ULAŞIN