Ankara Üniversitesi Siyasal’da büyük skandal

Ankara Üniversitesi Siyasal’da büyük skandal
19 Ocak 2016, 16:57

Türkiye’yi ayağa kaldıran ve 1128 akademisyenin imza attığı ihanet bildirisi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sınav sorusu oldu. Uluslararası Hukuk dersinin hocası Prof. Dr. Gökçen Alpkaya, söz konusu bildirinin tam metnini verdikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına da yer vererek bu olayın Uluslararası Hukuk bağlamında nasıl değerlendirileceğini öğrencilere sordu.

Türkiye 1128 akademisyenin imza attığı ihanet bildirisini konuşuyor. PKK ağzıyla devleti katil ilan eden ihanet bildirisine tepki çığ gibi büyürken üniversiteler imzacı akademisyenlere soruşturma başlattı.

İHANET BİLDİRİSİNİ SINAV SORUSU YAPARAK YÖK'E MEYDAN OKUDU!


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası Hukuk dersinin hocası Prof. Dr. Gökçen Gökçen Alpkaya ihanet bildirisini sınav sorusu haline getirerek üniversite yönetimine ve YÖK'e adeta meydan okudu.

CUMHURBAŞKANI'NIN AÇIKLAMASI İLE SEDAT PEKER'İN TEHDİDİ AYNI CÜMLEDE


İhanet bildirisinin tamamının yayınlandığı sınav soru kağıdında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Sedat Peker'in tepkisine aynı paragrafta yer verilerek çirkin bir algı yönetimine başvuruldu. "Akademisyenler gözaltına alındı ama Sedat Peker hakkında bir işlem yapılmadı" cümlesiyle ihanet bildirisine desteğini sürdüren Uluslararası Hukuk dersinin hocası Prof. Dr. Gökçen Gökçen Alpkaya'in bu cümleleri neden sınav sorusuna dahil ettiği anlaşılamadı.

KIŞKIRTICI SORULAR VE YÖNLENDİRME SINAV KAĞIDI!

Soru kısmına geçmeden önce öğrenciyi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Güneydoğu'da görev yapan güvenlik görevlileri hakkında kışkırtan Prof. Dr. Gökçen Alpkaya, yönlendirici sorularla öğrencileri belli cevaplar vermeye zorluyor.

Daha önce imza attığı bildirilerle siyasi duruşu öğrenciler tarafından bilinen Prof. Dr. Gökçen Alpkaya hakkında Ankara Üniversitesi ve YÖK'ün nasıl bir tutum izleyeceği merakla bekleniyor…

İşte o soru kağıdı;

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN