Demirtaş'ın sağ kolu yakalandı

Demirtaş'ın sağ kolu yakalandı
22 Ocak 2016, 10:27

İstanbul'da PKK kasasına operasyon: 32 kişi gözaltına alındı. Selahattin Demirtaş'ın sağ kolu HDP'nin kasası, 1 milyon lirayla yakalandı.

Terör örgütünün finans ayağına yönelik İstanbul'daki operasyonda farklı adreslerde 32 kişi gözaltına alındı. Aramalarda 60 bin lira, 1 milyon 250 bin liralık çek, hesap defteri çok sayıda malzeme ve doküman bulundu. Tüm şüphelilerin örgüt yandaşı partiler HDP ve BDP'de genel sayman, il ve ilçe saymanları olarak görev aldıkları iddia edildi. Operasyonda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağ kolu parti saymanı Zeki Çelik'ten 1 milyon lira çıktı. Şebekenin, öldürülen teröristlerin evlerine kumbara koyarak, taziyeye gelenlerden "bağış" topladığı, bunun için oluşturulan havuza da "Değerbank" adını verdikleri belirlendi. 22 ilçede eş zamanlı yapılan operasyonda şüphelilerin esnaftan zorla haraç topladığı da öğrenildi.

PETROL VANASI KESİLDİ
PKK'ya finansman için Mardin ve Diyarbakır'dan geçen BOTAŞ hattından 2 milyon 176 bin 525 liralık petrol çaldığı belirlenen şebekeye operasyon düzenlendi. 6 ilde 18 kişi tutuklandı. Depolarda 180 bin litre yakıt ele geçirildi, 7 araca el konuldu. (Sabah)

BİZE ULAŞIN