PKK deposundan DBP'li belediyenin yardımı çıktı

PKK deposundan DBP'li belediyenin yardımı çıktı
30 Ocak 2016, 11:20

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda el yapımı patlayıcıyla tuzaklanan tünel bulundu. Teröristlerin depo olarak kullandığı hücre evinde ise çuvallar içinde gıda maddesi, ilaç, şarjör ve mühimmat çıktı. Gıdaların bulunduğu çuvallarda yazan 'Mazıdağı Belediyesi' yazısı ise dikkat çekti.

Cizre'de teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla başlatılan "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" sürüyor.

2 METRELİK TÜNEL BULUNDU

Operasyon kapsamında teröristlerden arındırılan Cudi Mahallesi Vatan Sokak'ta kontrol yapan güvenlik güçleri, bir evin bahçesine kazılmış, yaklaşık 2 metre genişliğinde tünel buldu. Teröristlerce sızma ve kaçma amacıyla kullanıldığı değerlendirilen tünelde tuzaklanmış el yapımı patlayıcı olduğunu belirleyen güvenlik güçleri, patlayıcıyı imha etti.Patlamanın etkisiyle göçük oluşan tünelin, başka bir eve açıldığı değerlendiriliyor.

BELEDİYENİN YARDIMI ORADAN ÇIKTI
Bu arada, güvenlik güçlerinin, teröristlerin depo olarak kullandığı hücre evinde yaptığı aramada çuvallar içinde bol miktarda gıda maddesi, ilaç, şarjör ve mühimmat ele geçirildi. Bir çuvalın üzerinde yazan "Mazıdağı Belediyesi" ve "25 adet" yazısı ise dikkat çekti.

Evde bulunan kullanılmamış battaniye, yorgan ve nevresim takımları dikkati çekti. Başka bir evde de el yapımı patlayıcı ile bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat bulan güvenlik güçleri, kontrollerini sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN