Artvin'de eylem için ağaç kesenler cezalandırılacak!

Artvin'de eylem için ağaç kesenler cezalandırılacak!
22 Şubat 2016, 17:10

Orman ve Su İşleri Bakanlığından "Cerattepe'de eylem yapanların cezalandırılacağı" iddialarının dışı olduğu belirtilerek yolu kapatmak için usulsüz kesilen ağaçlar için suç zaptı tanzim edildiği, Bakan Veysel Eroğlu'nun da "Ağaç kesimi gerçekleştiren eylemcilerin cezalandırılacağı"nı ifade ettiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Eroğlu'nun, "Cerattepe'de eylem yapanların değil, kaçak ağaç keserek barikat kuran eylemcilerin tespit edilerek cezalandırılacağı" açıklaması olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, Cerattepe'ye uzak bölgede bir sarıçam ve 3 ladin ağacının kesildiği tespitine yer verilerek, "Yolu kapatmak için usulsüz olarak kesilen bu ağaçlar için suç zaptı tanzim edilmiştir. Sayın Bakanımız da bu ağaç kesimini gerçekleştiren eylemcilerin tespit edilerek cezalandırılacağını ifade etmiştir. Oradaki eylemcilerin sergiledikleri davranışlar emniyet ve adalet kurumlarının görev ve sorumluluğunda, kaçak ağaç kesimiyle alakalı iş ve işlemler de Orman ve Su İşleri Bakanlığının görev ve sorumluluğundadır" ifadesi kullanıldı.

BİZE ULAŞIN