Yargıda FETÖ operasyonu ...

Yargıda FETÖ operasyonu ...
23 Şubat 2016, 10:04

İzmir ve Manisa'da eş zamanlı 7 ayrı adreste yapılan operasyonda aralarında yazıişleri müdürlerinin de bulunduğu yargı çalışanı 2'si kadın 7 kişi gözaltına alındı.

Muammer BAŞKAN / STAR
STAR muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun talimatı ile İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri terör örgütü FETÖ/PDY'nin yargıdaki çalışanlarına yönelik sabah saatlerinde İzmir'in Karşıyaka, Menemen ve Torbalı ilçeleri ile Manisa da 7 ayrı adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

Operasyonda, terör örgütü FETÖ/PDY Üyesi oldukları gerekçesiyle değişik mahkemelerde Yazıişleri müdürü olarak görev yapan Y.K, H. S.K, T.A, M.S, B.D, Y.Y ile M.F.S'yi gözaltına alındı.

Örgüt üyelerinin evlerinde ve görev yaptıkları bölümlerde de arama yapıldığı öğrenildi.

Gözaltına alınan 2'si kadın 7 kişinin terör örgütü fötö/pdy'den aldığı talimatlarlar ile izmir adliyesinde 17 eylül ile 16 aralık 2015 tarihlerinde adliye çalışanlarına yönelik yapılan Yazıİşleri Müdürlüğü sınavlarını kazananlara mülakatta kumpas kurdukları ileri sürülüyor.

Iddialarda, FETÖ/PDY üyesi olmayanları gereksiz yere fişleyerek Kendi elemanları yazıişleri müdürü yaptıkları ifade ediliyor.

Gözaltına alınan ve aralarında yazıişleri müdürlerinin de bulunduğu 2'si kadın 7 kişi organize suçlarla mücadele şubesine getirilerek sorgulanmalarıma başlandı.

Bu arada gözaltına alınan B.D, Y.Y ile M.T.S'nin terör örgütü FETÖ/PDY üyesi oldukları gerekçesi başka bir soruşturmadan dolayı ile takipli oldukları öğrenildi.

BİZE ULAŞIN