;

Kılıçdaroğlu’nun terör çelişkisi

Kılıçdaroğlu’nun terör çelişkisi
24 Şubat 2016, 10:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin terörle mücadelesi konusunda yine çifte standart sergiledi.

CHP'li milletvekillerinin açıklama ve uygulamalarını görmezden gelen Kılıçdaroğlu, dünkü grup konuşmasında canlı bomba için taziyeye giden HDP'li Hezer'e tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir. Parlementoya geleceksin, devletten maaş alacaksın, yemin edeceksin, sonra teröristi ödüllendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz" dedi.

KENDİNİ ELE VERDİ

Ancak CHP lideri bu konuda da kendisiyle çelişerek DHKP-C'li teröristin cenazesine katılan İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi'ye tepki göstermemekle eleştirildi.

HDP ile "Seni başkan yaptırmayacağız" gibi söylemlerle örtüşen Kılıçdaroğlu, Güneydoğu'ya gönderdiği parti heyetinin, devletin Sur, Silopi ve Cizre'deki operasyonları için "devlet katliam" yapıyor diye hazırlanan rapora ve sözde aydın bildirisine ise destek vermişti. Kılıçdaroğlu, Rusya kanalına çıkarak, DAEŞ'in sarin gazı yapımında kullandığı kimyasalların Türkiye üzerinden gittiğini iddia eden, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'e de, 'milletvekillerimizi yedirmeyiz' diyerek sahip çıkmıştı. Kılıçdaroğlu ayrıca "YPG terör örgütü değil diyen milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu da görmezden gelmişti.

BİZE ULAŞIN