CHP’den kadınlara büyük saygısızlık!

CHP’den kadınlara büyük saygısızlık!
03 Mart 2016, 14:06

CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin Dünya Kadınlar Günü kutlaması büyük bir tartışma başlattı. Kadıköy Belediyesi’nin reklam billboardlarında yayınlanan, Kadıköy Belediyesi – LGBTİ Dayanışma Derneği’nin ortak kutlama mesajında “Lezbiyenim-Bİseksüelim-Transım- İnterseksim” mesajı ile “okulda, işte, mecliste, her yerdeyim!” mesajının verilmesi tepki çekti.

Kadıköy Belediyesi'nin bu kutlama mesajına vatandaşlar sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. Kadıköy Belediyesi'nin ise, eleştiri yapan vatandaşların sosyal medya sayfalarını engellediği iddia edildi.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, yaptığı basın açıklaması ile Kadıköy Belediyesi'ni kınadı. Şahin, "Aile ve toplum değerlerimize aykırı olan bir konuyu toplumsal hayata yayma düşüncesini asla kabul edemeyiz. Kadıköy Belediyesi için toplumun değerlerinin hiçbir önemi yok mudur? Bu sorunun cevabını Kadıköy Belediye Başkanı'nın vermesi gerekir. Kadınlar Günü'nün değerlerimize aykırı bir konuya alet edilmesi de kadınlara yapılmış bir saygısızlıktır. Bu nedenle Kadıköy Belediyesi'ni kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz. Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günü kullanarak, aile ve toplum değerleriyle tamamen ters düşen bir konuya açıkça destek vermesinden dolayı Kadıköy Belediyesi'ni kınıyoruz." diyerek Kadıköy Belediyesi'ne tepki gösterdi.

BİZE ULAŞIN