Erdoğan 8 Mart resepsiyonunda konuşuyor

Erdoğan 8 Mart resepsiyonunda konuşuyor
08 Mart 2016, 14:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye'de verilen 8 Mart resepsiyonunda; Geçtiğimiz ay şehit düşen başkomiser Ahmet Çamur'un eşi Gökçen Hanım'ın eşine bir kez daha başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum. Kendisi hakim olan Gökçen hanım şehit eşi ünvanıyla bana göre payelerin en yücesine şahit olmuştur. Tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz adına Gökçen Hanım'ı saygıyla selamlıyorum." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye'de verilen 8 Mart resepsiyonunda Türkiye'nin 81 ilinden gelen kadınlara sesleniyor.

Canlı yayın


İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bu müstesna günde emeğiyle, canıyla bu toprakları bize vatan kılan Anadolu'nun ve Trakya'nın tüm çilekeş kadınlarını selamlıyorum. Dünyanın dört bir yanında zulüm altında, baskı altında, tehdit altında yaşayan tüm mağdur ve mazlum kadınları selamlıyorum. İsterse ailesinin işleriyle meşgul olsun, isterse çalışarak hayatın farklı alanlarında çalışan her kadın saygıyı hak ediyor. Bu gün aramızda medyaya da yansıyan fedakarlıklarıyla milletin gönlünde yer etmiş olan sayın Sinem Aydemir, Tülay Yazlık, Sevim Günhan, Semin Öztürk, Semim Koçak, Aynur Eken, Fadime Kural, Türkan Harmankaya, Leyla Ildırlı, Gülsüm Kabadayı gibi misafirlerimiz de var. Kendilerine şahsım ve milletim adına asil duruşları, gayretleri ve özverileri için şükranlarımı ifade ediyorum.

PAYELERİN EN YÜCESİNE SAHİP OLMUŞTUR

Geçtiğimiz ay şehit düşen başkomiser Ahmet Çamur'un eşi Gökçen Hanım'ın eşine bir kez daha başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum. Kendisi hakim olan Gökçen hanım şehit eşi ünvanıyla bana göre payelerin en yücesine şahit olmuştur. Tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz adına Gökçen Hanım'ı saygıyla selamlıyorum. 81 ilden gelen kadınlarımızı, kadın valilerimizi, engellilerimizi, kadın muhtarlarımızı, Suriyeli misafirlerimizi, külliyemizde görev yapan kadın personelimizin temsilcilerini bir kez daha selamlıyorum. 40 yıllık siyasi hayatımda kadınların hayatın tüm alanlarında daha fazla rol üstlenmesi için çaba harcadım. Bana göre kadının yer almadığı siyaset, kadınları dışlayan bir yönetim anlayışı sadece kadınlar değil, bütün toplum için büyük bir eksikliktir. Bir ülkede kadınlar iş ve çalışma hayatında etkin değilse o ülkenin kalkınması, büyümesi, hedeflerini gerçekleştirmesi hayalden ibarettir.

Ayrıntılar geliyor

BİZE ULAŞIN