Arslan FETÖ'yü böyle aklamış!

Arslan FETÖ'yü böyle aklamış!
12 Mart 2016, 10:00

AYM Başkanı Arslan'ın, Polis Akademisi Başkanlığı döneminde yürütülen bir soruşturmada müfettişlere verdiği şok ifade ortaya çıktı. Arslan, akademideki FETÖ yapılanmasını örtbas etmiş

İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı'ndan Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na kadar çok önemli görevlerde bulunan Hanefi Avcı, Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabında Gülen cemaatinin emniyet teşkilatındaki yasadışı örgütlenmesini iddia etmişti. Bu iddia üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, müfettiş görevlendirerek iddiaları inceledi.

Dönemin Polis Akademisi Başkanı Zühtü Arslan'ın da "bilgisine başvurulan kişi" sıfatıyla ifadesine başvuruldu. Arslan 1.5 yıldır Akademi Başkanı, 23 yıldır da Akademi bünyesindeki Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde öğretim elemanıydı. İfadesinde Akademi'deki polis alımlarında Gülen Grubu'na mensup adaylara kolaylık sağlanıp sağlanmadığı yönündeki soruya Arslan, "Sınav komisyonunu oluşturan kişilerin herhangi bir kadrolaşma içinde olduklarını ve öğrenci seçerken buna göre hareket ettiklerini görmedim" dedi.

Arslan, "Seçilen öğrencilerin dünya görüşlerini belirlemeye yönelik bir çalışmamız olmadı" iddiasında da bulundu. Bu ifade Emniyet'teki FETÖ'cülere can simidi oldu. Arslan'ın FETÖ'cülere şahit olmadığını iddia ettiği Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi 17-25 Aralık sonrasında örgüte eleman kazandırdığı iddiasıyla kapatıldı.

BİZE ULAŞIN