"Kürtler PKK yenilsin istiyor"

Kürtler PKK yenilsin istiyor
13 Mart 2016, 10:20

Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, kazılan çukurların Kürt seçmenle örgüt ve HDP arasında büyük kırılmaya sebep olduğunu söyledi. HDP ve PKK'nın yaşadığı paniği anlatan Ensarioğlu, "Halk şimdi Yüksekova, Şırnak ve Nusaybin'i boşaltıyor ki, devlet rahatça operasyon yapsın ve PKK'yı bitirsin..." dedi.

Güneydoğu'da halkın ilk kez PKK ve HDP'ye karşı açık tavır aldığına dikkat çeken AK Parti MYKY Üyesi Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, PKK'nın kazdığı hendeklerin ters teptiğine işaret ederek, Kürt seçmenle HDP arasında büyük kırılma yaşandığını söyledi.

Ensarioğlu, "PKK, Sur'daki gibi halkı rehin almasın diye Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da Kürt halkı evlerini terk edip gidiyor ki devlet, PKK'yı orada da bitirsin" dedi. PKK'nın, HDP ve DBP'li belediyelere ait iş makinelerinin yardımıyla vatandaşlara ait evleri el yapımı patlayıcılarla tuzakladığı, evlerin duvarlarını kırıp tüneller oluşturduğu ve bu sayede Sur'da 98 gün direndiğini hatırlatan Ensarioğlu şöyle konuştu: "Demirtaş'ın, 'Sur'a yürüyoruz' ve 'Cuma namazı kılıyoruz' çağrısına itibar edilmedi. Diyarbakırlı, onların Cuma namazına gitmediğini biliyor, peşlerine takılıp secde de etmedi. Sur'u yakıp yıktıktan sonra 'Unesco kültür mirasımı nasıl yakarsın' diye uluslararası kamuoyunu ayağa kaldıracaklardı. O kirli oyun da tutmadı. Kürt halkını canından bezdirdiler, şimdi ağır bedele mahkum oldular."

HDP KENDİNİ BİTİRDİ

Ensarioğlu, "PKK, Suriye'deki kazanımları için hendeklerle kendini bitirdi, HDP de peşinden gitti. oysa çözüm süreciyle halk iş-aş buluyordu. Hendek zenginin de, fakirin de hayatını kötü etkiledi. Herkes tepki gösteriyor " dedi. Sur'da kapsamlı imar çalışması olacağını anlatan Ensarioğlu, "PKK yıkarken sesini çıkartmayanlar şimdi 'Unesco'ya sorun, izin alın' diyor. Bir yıl sonra Sur, Türkiye'nin turizm ilçesi olacak. Aslına uygun şekilde yeniden inşaa edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Star

BİZE ULAŞIN