PKK şüphelisini FETÖ'cü polislerin avukatı savunacak

PKK şüphelisini FETÖ'cü polislerin avukatı savunacak
16 Mart 2016, 14:43

Terör örgütü PKK’ya yönelik bugün İstanbul’da başlatılan operasyon çerçevesinde adreslerinde arama yapılan Avukat Raziye Öztürk’ün ofisine baro temsilcisi olarak FETÖ tutuklusu polislerin avukatı Ömer Turanlı’nın gelmesi dikkat çekti. FETÖ’cü polislerle PKK’lı şüphelileri aynı kişinin savunması dikkat çekici bulundu!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bugün terör örgütü PKK'nın cezaevi yapılanması ilişkin bir operasyon gerçekleştirdi. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında 12 avukat da şüpheliydi. Örgütün cezaevindeki yapılanması ile dışarıdaki unsurları arasında kuryelik yapmakla suçlanan avukatların ofis ve ev adreslerinde mahkeme kararı ile baskın yapıldı ve arama gerçekleştirildi.

FETÖ'CÜ POLİSLERİN AVUKATI SAVUNACAK!

Operasyon kapsamında şüheli olan 12 avukattan 9'u yakalandı. Ofisinde arama yapılan avukatlardan birisi de Raziye Öztürk dü… Raziye Öztürk'ün ofisinde yapılan arama baro temsilcisinin gözetiminde yapılması gerekiyordu. İşte bu aramaya İstanbul Barosu adına ilginç bir avukat katıldı. FETÖ dosyalarından tutuklu polislerin avukatı olarak kamuoyunun tanıdığı Ömer Turanlı terör örgütü PKK şüphelisi olarak ofisinde arama yapılan Raziye Öztürk'ün ofis aramasında bulundu.

SİLAH VE ÖRGÜTSEL DÖKÜMANLAR

Bu arada İstanbul'daki PKK operasyonu kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerince arama yaptıkları adreslerde 2 tabanca, 2 av tüfeği, çeşitli örgütsel dökümanlar ile cezaevinde bulunan terör örgütü PKK'lılara talimat iletmek için kullanılan çok sayıda spor ayakkabı ele geçirildi. Örgütün cezaevine göndereceği talimatlara mahkumlara ihtiyaç adı altında gönderilen spor ayakkabıların içine gizlediği bu notların x-ray cihazlarında ötmemesine dikkat edildiği belirlendi.

CANLI BOMBANIN AVUKATI DA GÖZALTINDA

Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan şüpheliler arasında Ankara Kızılay'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren Seher Çağla Demir'in Balıkesir'de yargılandığı bir davada avukatlığını yaptığı belirtilen Hüseyin Boğatekin de bulunuyor.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyet işlemleri sürüyor.

Kaynak Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN