CHP'den teröre karşı 4 öneri

CHP'den teröre karşı 4 öneri
17 Mart 2016, 10:04

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, partisinin teröre karşı hazırladığı 4 öneriyi açıkladı. Ancak CHP'nin önerilerinin terörden daha çok 'hükümete karşı' olması dikkat çekti.

Ajanslar-star.com.tr

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP MYK sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'nin Türkiye'deki terör sorununun bitirilmesiyle ilgili 4 önerisini açıklayan Böke, "4 madde acil alınmazsa, AKP hükümeti de terörün ortağı olacaktır." dedi.

CHP'NİN TERÖRE KARŞI 4 ÖNERİSİ

Selin Böke'nin açıkladığı 4 öneri şöyle sıralandı;

"1-Türkiye'yi tüm terör örgütlerinin hedefi haline getiren dış politika 180 derece değişmeli. Ortadoğu'ya yönelik müdahaleci dış politikadan dönmek için Cenevre bir fırsat olarak değerlendirmeli. Hükümet derhal Suriye politikasını değiştirmeli.

2-Meclis derhal işler hale getirilmeli. Vakit kaybedilmemeli. Buradan somut çözüm önerileri çıkarılmalı ve bu öneriler derhal uygulamaya koyulmalı.

3-Türkiye İçişleri Bakanı Efkan Ala derhal istifa etmeli veya Başbakan tarafından görevden alınmalıdır.

4-Emniyet, istihbarat gibi güvenliği doğrudan ilgilendiren kurumlar değil, parti çıkarlarına göre değil, liyakat esaslarına göre atama yapılmalıdır. Bu 4 madde acil alınmazsa, AKP hükümeti de terörün ortağı olacaktır."

KILIÇDAROĞLU CANLI YAYINDA MADDELERİ UNUTMUŞTU

Geçtiğimiz yıllarda da CHP Kürt sorununa karşı 17 maddelik bir paket hazırlamıştı.

Ancak bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında, bu maddeler CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sorulunca, Kılıçdaroğlu maddeleri sıralayamamış "şu anda aklıma gelmiyor" şeklinde cevap vermişti.

CHP'nin yeni önerisinin sadece 4 maddeye inmesi, akıllara söz konusu canlı yayını getirdi.

BİZE ULAŞIN