PKK'ya Amanos darbesi

PKK'ya Amanos darbesi
02 Nisan 2016, 11:08

JÖH timlerinin Hatay'da düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK'nın sözde Amanos sorumlusu öldürüldü

TERÖR örgütü PKK'nın sözde Amanos saha sorumlusu "Palu" kod adlı İskender Doğruer isimli terörist öldürüldü. Valiliği resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK'nın faaliyetlerini önlemek amacı ile Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri tarafından operasyonların devam ettiği belirtilerek şöyle denildi: "Belen İlçesi Gökgedik Mahallesi Çuhayayla mevkisinde teröristler ile sıcak temas sağlanmıştır. "Teslim ol" çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, bölücü terör örgütünün sözde Amanoslar saha sorumlusu "Mazlum Palu" kod adlı terörist İskender Doğruer olduğu değerlendirilen bir şahıs, silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Çıkan çatışmada güvenlik birimlerimizde herhangi bir yaralanma veya zayiat olmamıştır." İskender Doğruer'in 2010 yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde 6 askerin şehit edilip 7 askerin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren kişi olduğu öğrenildi.


27 terörist öldürüldü

Hakkâri' Yüksekova'da devam eden operasyonda 16 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist de yakalandı.Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 110. Mardin Nusaybin'de 5, Şırnak'ta 3 olmak üzere dün 24 terörist etkisiz hale getirildi. Bitlis Mutki kırsalında ise hava destekli operasyonda 3 PKK'lı öldürüldü.

Anlık istihbaratla imha

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, alınan anlık istihbarat üzerine dün sabah K. Irak'ın Zap bölgesindeki hedeflere dört F-16 ile harekât düzenlendi. Harekâtta, mühimmat deposu, korugan ve sığınakların bulunduğu tespit edilen hedefler tam isabetle imha edildi. Ayrıca, ikinci bir istihbarat üzerine sekiz F-4 2020 bölgedeki hedefleri vurdu.

1 MİLYON TL'YE KADAR ÖDÜL VERİLECEKTİR
1976 doğumlu İskender Doğruer'in yakalanması için "ARANIYOR" ilanları hazırlanmış başına da 1 milyon lira konulmuştu.
BİZE ULAŞIN