Adalet Bakanı Bozdağ: Sınırlama getireceğiz

Adalet Bakanı Bozdağ: Sınırlama getireceğiz
07 Nisan 2016, 12:10

50 milyona yakın insanın kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: YSK'nın kimlik verileri paylaşmasına sınırlama getireceğiz. YSK seçmenlerin bilgilerini partilerle paylaşamayacak.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, YSK'nın kimlik bilgilerini paylaşmasına sınır koyacaklarını söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçmen bilgilerini siyasi partilerle paylaşımına sınır konulacak.

Açıklamayı 50 milyona yakın vatandaşın kimlik bilgilerinin internete sızdırılmasına ilişkin açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi.

YSK'nın veri paylaşımına sınır konulacağını söyleyen Bozdağ, "YSK seçmenlerin bilgilerini bundan böyle partilerle paylaşamayacak" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇIKLAMASI BİZİM İÇİN TALİMAT"

Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terörle mücadelede "vatandaşlıktan çıkarma" açıklamasına da değindi.

"Bizim devlet geleneğimizde şöyle bir şey var; cumhurbaşkanının açıklaması, başbakanın açıklaması bizim için talimat niteliğindedir" diyen Bozdağ, şunları söyledi: "Ayrıca bir yazılı talimata gerek yok, sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımız herhangi bir yerde konuşma yaptığı zaman bütün bakanlıklar bu konuşmaları takip ederler. Kendileriyle ilgili konu gündeme gelirse talimat kabul edip çalışma başlatırlar. Bu devletimizin kuruluşundan beri kadim bir gelenektir.

Bizim görevimiz anayasa ve yasalar çerçevesinde, onların talimatlarına uygun hareket etmektir. Devletin kuralları, gelenekleri, töresisi budur. Bundan anlamayanlar buradan bile fitne çıkarma peşindeler. Boşuna uğraşmayın. Fitne çıkaramazsınız."

BİZE ULAŞIN