Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor
11 Nisan 2016, 12:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan Turkuvaz Medya'nın organize ettiği Kentsel Dönüşüm Kurultayı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Bu organizasyonu hazırlayan Turkuvaz Medya'ya teşekkür ediyorum. Belediye Başkanı olduğum günden beri şehrin mimarisine dikkat ediyorum. Belediye Başkanlığı dönemimde İstanbul'un dörtte üçü imar tekniği anlamında kaçaktı. Esenler havaalanı mahallesinde kentsel dönüşüm yapılan bölgeler hazırdır. Anahtarları teslim edilecektir. Esenler'de ilk kazmayı vurduğumda demiştim; bizim derdimiz yuva yıkmak değil, ailelerin daha güvenli ve huzurlu evlerde oturmasıdır.

"MALUM ODA..."

Biz yapmak için mücadele ederken birileri de yıkmak derdinde. Ne zaman bir kentsel dönüşüm çalışmasına girsem malum oda hemen mahkemeye koşuyor. Sizin derdiniz yapmak mı yıkmak mı? Ama bir sonuç alabiliyorlar mı hayır, hiç bir sonuç alamıyorlar.

"TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENEN İLÇELERDE İMAR ÇALIŞMALARI BAŞLADI"

Güneydoğu'da kanallar kazılıyor. Ama dertleri bir elektrik tesisatını, su tesisatını yapmak değil. Amaçları güvenlik güçlerinin o bölgelere girmesini engellemek. Teröristlerden temizlenen ilçelerimizde imar çalışmaları başladı.

Ne dedim fezlekeler verilsin terör örgütüne silah taşıyanların, destek verenlerin dokunulmazlıkları kaldırılsın ve yargıya gidilsin. Kim suçluysa cezasını çeksin.

"GİDİN BAKIN PİSLİK SOKAKLARDA AKIYOR"

Cumhurun başı olarak diyorum ki buralardaki tarihi eserler dışında her yeri yıkalım ve yeniden yapalım. Ben buraları gezmiş biriyim. Kanalizasyon yapısı yok, gidin bakın pislik sokaklarda akıyor. Ben dedim ki Hakkari'nin merkezi Yüksekova olsun. Hakkari'yi nasıl şehir merkezi yapmışlar anlamıyorum. Havalimanı'nı Yüksekova'ya yaptık, tümen de orada.

Bir de Cizre var. Cizre zaten tarihi olarak şehir merkezi olmayı hak ediyor. Gidin Şırnak da Hakkari gibi şehir merkezi olmaktan çok uzak. Cizre'yi de teröristler yıktı yaktı.

Bir diğer konu Kanal İstanbul! Kanal İstanbul yapılacak, kim ne derse dersin yapacağız.

BİZE ULAŞIN