Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
12 Nisan 2016, 12:53

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor...

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

- Teröristler köşeye sıkıştıkça daha da alçaklaşıyor.

- Katillerin, teröristlerin hepsi ama hepsi, şehirlerimizden ve dağlardan temizlenecek.KİLİS VE HANİ SALDIRILARINA TEPKİ

"Dün ve bugün kendi nüfusundan fazla Suriyeli muhacir kabul eden Kilis'e roket mermileri düştü, 21 vatandaşımız yaralandı. TSK, angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık verdi, DAEŞ mevzilerini vurdu. Kilis halkına geçmiş olsun diliyorum, selamlarımı iletiyorum.
Ülkemizin savunması için her türlü tedbir ve önlemi alıyoruz. Böyle kritik günlerde destansı mücadele veren Kilis halkını provake edenlere karşı milli birlik içinde kalmasını diliyorum.

Türkiye bir yandan DAEŞ saldırısına uğrarken, diğer yandan PKK saldırılarına hedef olmaya devam ediyor. PKK dün Hani ilçesinde karakola saldırdı. 2 kahraman askerimiz şehit olurken 52 kişi de yaralandı. Bu caniler yakıt tankerini patlatıyor. Alçakça, korkakça, kalleşçe eylem. Herkes şunu bir kez daha gördü bunlar vahşi bir katil, hak ettiklerini yaşayacaklar, yaşatacağız.

DOKUNULMAZLIKLAR İÇİN BİRAZ ÖNCE İMZAYI ATTIM

Teröre ve teröristlere destek veren sözde milletvekillerinin dokunulmazlıklarıyla ilgili imzalar tamamlandı, biraz önce son imzayı ben attım. Her şey ayan beyan ortaya çıkacak. Kim dokunulmazlığın kalkmasından korkuyormuş, kim korkmuyormuş ortaya çıkacak. Muhalefete çağrım; tek seferde tek oturumda yargıya izin veren bu teklife destek olmaları. Bakalım şimdi ne yapacaklar, hepsini göreceğiz. AK Parti'nin alnı da ak, vicdanı da aktır. Hesap vermekten korkanlar bu Meclis'te bakalım teklifimize nasıl cevap verecekler. Dr. Emin Acar hocamız Ankara'da vefat etti. İlhan Akın dostumuz da İstanbul'da aramızdan ayrıldı. Her iki dava adamımıza da Allah'tan rahmet, yakınlarına ve dostlarına başsağlığı diliyorum. Allah mekânlarını cennet eylesin.

AYASOFYA ZİYARETİ VE POLİS TEŞKİLATI KUTLAMALARI

Geçtiğimiz hafta Ayasofya'da Aşk-ı Nebi sergisin açtık. Kuran sesi Ayasofya'nın kubbelerinden hiçbir zaman eksik olmasın. Mimar Sinan'ı da andık. İstanbul'da Süleymaniye Külliyesi'nde Mimar Sinan'ın huzurunda bulunduk. Burada yatay mimariye geçme hassasiyetimizi vurguladık. İstanbul en büyük emanettir, her taşına kadar korunacaktır.
Polis teşkilatımızın 171. yıldönümü de kutladık. Devlet bürokrasisi sadece siyasi iktidarın emrindedir. Paralel bir takım hiyerarşiler oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. Paralel yapılar tasfiye edilene kadar bu mücadelemiz devam edecek.

AK KADROLAR OLARAK DURMAK YOK HİZMETE DEVAM ETMELİYİZ

Pazar günü spor camiamız için özellikle Beşiktaş Kulübümüz için tarihi bir gündü. Stadyum bütün Beşiktaş camiasına, sporseverlere hayırlı uğurlu olsun. 16 stadyum inşaatımız daha devam ediyor. Antalya, Mersin, Bursa, Konya stadlarını açtık. Bu stadlarda küfürle tezahüratın olmamasını diliyorum. Analarımızın, babalarımızın, büyüklerimizin 'Allah millete ve devlete zeval vermesin' duası bizim en büyük teminatımızdır. Biz de bu desteği dik, onurlu durarak, milletimize hizmet ederek karşılıksız bırakmadık. AK kadrolar olarak durmak yok, yola devam şiarından asla vazgeçmeyeceğiz. Bizim 'yorulduk' demek lüksümüz yok. Maalesef muhalefetin bu millete hizmet etmek gibi bir derdi yok. Onların yolu ona bizim yolumuz bize.

KANDİL'E SELAM GÖNDERENLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

Nerede dara düşen biri varsa, din, dil, etnik köken, mezhep farkı gözetmeden herkese yardım eden bir Türkiye var. Ekonomisiyle, istikrarıyla güçlü bir ülke var. AK Parti olarak bu gücü daha da artacağız. Türkiye'nin gücüne güç katacağız inşallah. Bu güçten rahatsız olan odaklar 7 Haziran'dan sonra bir sürü oyunun, kumpasın içine girdiler. Seçim sonuçlarını bir fırsat gibi görerek terör örgütleri üzerinden saldırmaya başladılar. Millet AK Parti Türk siyasi tarihin en yüksek oyuyla iktidara getirdi. Kandil'e selam gönderenler, hendek kazananların ellerini öpenler hep beraber hayal kırıklığına uğradılar. Çukur kazanlar, düştükleri çukurdan çıkamayacaklar. Kazdıkları hendeklere kendileri düştüler, o çukurdan çıkamayacaklar. Kantonculuk, özyönetim oyunu oynayanlar milletimizin feraseti sayesinde mutlaka kaybedecekler. Kaybettikleri için yalana iftiraya başvuruyorlar. Halkımız artık bu şiddet şebekesini sokaklarda görmek istemiyor.

TERÖRLE MÜCADELEDE GEÇMİŞTEKİ HATALAR YAPILMAYACAK

Geçmişte terörle mücadele sırasında yapılan yanlışlar artık tarihe karıştı. Çocuklarımız okula gidecek, terörden mağdur olan esnafa destek olunacak. Şanlıurfa'da milletimizle kucaklaştık, hasbıhal ettik. Orada üç mesajı ilettim. Şanlıurfa geçmişte Nemrut'un küfürüne, istiladan istiklale, fitne ateşini karşı kardeşlik ateşini yakan bir şehrimizdir. İstiklal Madalyasını TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman'la birlikte Şanlıurfa'ya tevdi ettik. Hayırlı, mubarek olsun. Bu vesile ile Bakanlar Kurulumuzu Şanlıurfa'da topladık. Diyarbakır'da olduğu gibi Şanlıurfa'da da yakında Ercan'a, KKTC'ye havayolu seferleri yapılacak. Çok yakında Erbil'e de uçuşlar yapılabilecek. Gece 01.00'e kadar Şanlıurfa'daydım. Şanlıurfaların yüzünde ümit, vakar ve tebessüm vardı. Buradan bir kez daha bizi bağrına basan Şanlıurfalı kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

BİZE ULAŞIN