Taciz karartmaya 136 yıl hapis istendi

Taciz karartmaya 136 yıl hapis istendi
15 Nisan 2016, 11:59

2007 yılında 15 yaşında S.Ö'ye tecavüz eden Fetullah Gülen'in kardeşi ve yiğienin dosyasını kapatan FETÖ'cü polis ve emniyet amirlerine 136 yıl hapis cezası talep edildi.

Erzurum'da yaşayan 15 yaşındaki S.Ö 2007 yılında Dadaş Kent PolisMerkezine giderek tehdit edildiğini vetecavüze uğradığı ihbar edince 8 kişi tutuklandı. Olayın ardından yurda yerleştiren S.Ö kimlerin tecavüz ettiği tek tek anlattı. Görüşme kayıtları savcılığa teslim edildi bunun üzerine Fetullah Gülen'in 2014 yılında vefat eden kardeşi Seyfullah Gülen ve yeğeni dahil 32 kişi hakkında ayrı bir soruşturma başlatıldı. Ancak FETÖ'cü polis ve amirler devreye girerek soruşturmayı kararttı. Önce S.Ö Şanlıurfa kadın sığınma evine gönderildi. Ardından 32 kişi hakkındaki soruştuma 2008 yılında kapatıldı.

ŞİMDİ HESAP ZAMANI

Şimdi 24 yaşında olan S.Ö'ye aralarında Fetullah Gülen'in kardeşi ve yeğeninin tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili takipsizlikle biten soruşturma ve beraat dosyası Paralel Yapı soruşturması kapsamında yeniden Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. İncelemeden cinsel istismar olayıyla ilgili usulsüzlüklerde bulundukları gerekçesiyle dönemin İstihbarat Şube Müdürü, Müdür Yardımcısı, Amir ile serviste görevli polis memurları, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro'da görevli amir ve polisler hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında geçen Ocak ayında 4 emniyet mensubu tutuklanırken, 4'ü hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Dün yapılan duruşmada 4'ü tutuklu toplam 16 FETÖ'cü emniyet mensubu hakkında 25 yıldan, 136 yıla kadar hapis cezası talep edildi. (Star)

BİZE ULAŞIN