DAEŞ'in elinden kurtarılan Öztürk Yılmaz Türkiye'ye düşman kesildi

DAEŞ'in elinden kurtarılan Öztürk Yılmaz Türkiye'ye düşman kesildi
18 Nisan 2016, 11:31

ABD'ye giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakıröze , Türkiye'nin politikalarını eleştirip, CHP'nin iktidara gelmesi durumunda neler yapacağını anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'den oluşan CHP heyeti, bir takım temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devleri'ne (ABD) gitti.

ABD'de bazı yetkililerle görüşen Yılmaz, Amerika'nın Sesi'nin sorularını yanıtladı. Yılmaz, Washington'da yaptıkları kapsamlı görüşmelerde, CHP olarak iktidara gelmeleri halinde uygulayacakları politikaları ele aldıklarını söyledi.

AMERİKA'DAN TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

Türkiye'nin dış politikasını ABD'de yerden yere vuran CHP'li vekil, "Gördüğümüz şu; Türkiye mezhepçi bir politikayla özdeşleşir hale geldi ve Türkiye bölgede yalnızlaştı. Türkiye aslında hiçbir dönemde olmadığı kadar eleştiriliyor, Türkiye'de medyanın üzerine uygulanan baskı burada konu ediliyor. Kimle görüşürsek bu konu açılıyor. Dolayısıyla Türkiye'de hakikaten bir dönem başladığı ve bu dönemin Türkiye'nin demokratik yapısına zarar verdiği belirtiliyor. Biz bunu çok açık gördük" diye konuştu.

ÖZTÜRK YILMAZ DAEŞ'İN ELİNDEN BÜYÜK BİR OPERASYONUYLA KURTARILMIŞTI

Eski Musul konsolosu Öztürk Yılmaz DAEŞ'in elinde mahsur kalmış konsolosluk personeliyle beraber esir alınmıştı. Devletin büyük bir operasyonuyla kurtarılan Öztürk o gün hükümet için övgü dolu sözler söylerken CHP'den Ardahan milletvekili seçildikten sonra ağız değiştrdi.

BİZE ULAŞIN