10 yaşındaki Demirhan'dan kötü haber

10 yaşındaki Demirhan'dan kötü haber
09 Mayıs 2016, 09:41

İstanbul Esenyurt'ta dün sabahtan bu yana kendisinden haber alınamayan 10 yaşındaki Demirhan Dir'in cansız bedenine ulaşıldı.

Henüz 10 yaşındaki Demirhan Dir, pazar sabahı saat 11.00 sıralarında arkadaşlarıyla oyun oynamak için İstanbul Esenyurt'taki evlerinden çıktı.

Akşam geç saatler olmasına rağmen Demirhan evine gelmedi. Çocuklarının eve gelmediğini gören aile Demirhan'ı sormak için birlikte oyun oynadığı arkadaşlarının yanına gitti. Bunun üzerine arkadaşları Demirhan'ın ailesine kendilerini köpeğin kovaladığını ve Demirhan'ın da Avcılar'daki boş araziye doğru kaçtığını söyledi.
Çocukların tarif ettiği tarlaya giden aile, aramalarına rağmen bulamayarak, durumu hemen polise bildirdi. Gece olması nedeniyle olayın meydana geldiği yerde geniş çaplı arama yapamayan polis ekipleri, İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birliği'den (AFAD) yardım istedi.

Gece saat 03.00 sıralarında AFAD ekipleri bölgeye gelerek kayıp Demirhan Dir'i aramaya başladı. Arama çalışmalarına polis ekipleri ve küçük çocuğun ailesi de eşlik etti.

Kötü haber sabah saatlerinde geldi. Ekipler, Demirhan'n cansız bedenine ulaştı.

"SADECE BENİM ÇOCUĞUM GELMEDİ"

Kayıp çocuğun babası Abdülkerim "Dir, 4 tane çocuk oynamaya gelmişler ve köpek onları kovalamış. Yanındaki arkadaşının dediğine göre Demirhan böyle aşağı doğru koşmuş... Diğer çocukların hepsi evlerine gitmiş sadece benim çocuğum gelmedi..." şeklinde konuşmuştu.

BİZE ULAŞIN