‘2023 hedeflerimizde güvencemiz gençler’

‘2023 hedeflerimizde güvencemiz gençler’
19 Mayıs 2016, 10:34

Cumhurbaşkanı Reçep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, "Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla 2023 hedeflerimize ilerlerken, en büyük güvencemiz sizlersiniz.

Türkiye'nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz" dedi. Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşü olduğunu vurguladı. Aziz milletinKurtuluş Savaşı'yla, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiğini belirten Erdoğan, "Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur. İstiklal Savaşı'mızı zafere taşıyan, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün tüm kazanımlara sahip çıkmamızı, ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır" dedi.

İNANCI GÖRÜYORUZ
19 Mayıs 1919'da tutuşturulan meşalenin, milleti muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesinde yolu aydınlatmaya devam edeceğinin altını çizen Erdoğan gençlere şu ifadelerle seslendi: "Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum. Umutla parıldayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinizde, Kurtuluş Savaşı'mızı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görüyoruz. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

BİZE ULAŞIN