Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da konuşuyor - CANLI

Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da konuşuyor - CANLI
28 Mayıs 2016, 14:34

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım eleriyle birlikte Diyarbakır'a gitti. Diyarbakır'da toplu açılış törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı ve Başbakan, bombalı saldırı düzenlenen Dürümlü'yü de ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ve bakanların bulunduğu kalabalık bir heyetle toplu açılış törenlerine katılmak üzere Diyarbakır'a gitti. Özel TC-ANA adlı uçakla saat 11.35'de Diyarbakır'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyeti Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve diğer ilgililer tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne karşılayanlar arasında Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'da yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı sarılarak karşılayan Semiha Yıldırım daha sonra birlikte uçağa geçtiler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEVGİ GÖSTERİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 116 projenin toplu açılış töreni için geldiği Diyarbakır'da, sevgi gösterisi ile karşılandı. Yol güzergahında, kendisini bekleyen grubu görerek otobüsü durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara satranç takımı hediye etti. Toplu açılış törenine katılmak amacıyla Diyarbakır'a gelen ve saat 13.25'te havalimanına inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı otobüsüne binerek, açılış töreninin yapılacağı valilik binası önüne hareket etti. Yol boyunca toplanan vatandaşlar, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Şanlıurfa yolu üzerinde ellerinde Türk bayrakları ile birlikte bekleyen grubu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüsü durdurarak, grupta bulunan çocuklara satranç takımı hediye etti.

Binali Yıldırım Diyarbakır'da vatandaşlara hitap ediyor... Bİnali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları...

Biz Türkiye ile ay yıldızlı bayrağımızla gurur duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım bugün Diyarbakır'da kardeşlerimizle kucaklaşmak için buradayız. Biliyorsunuz 10 gün önce Diyarbakır'a geldim. Dİyarbakır'ın Tanışık Köyü Dürümlü mezrasına gittim. Orada tonlarca patlayıcıyla kardeşlerimizi katleden terör örgütünün bütün dünyaya göstermek için oradaydık. Milletimiz rahat olsun terör belasını bu ülkeden sileceğiz. Diyarbakır geleceğe emin adımlarla yürüyecek.. Bugün sayın Cumhurbaşkanımızla Uluslararası Diyarbakır Havalimanını açacağız. Diyarbakır'ı yakıp yıkanlar bir kez daha bu yaptıklarından pişman olacaktır. Diyarbakır'da hemen hemen her alanda birçok hizmet gerçekleştirdik. Diyarbakır'ın 2002'de bölünmüş yolu sadece 37 km bölünmüş yolu vardı. 14 yılda biz Ak Parti iktidarı olarak Diyarbakır'a tam 350 km bölünmüş yol yaptık... Diyarbakır'ı Mardin'e Elazığ'a Batman'a Siirt'e Şanlıurfa'ya bölünmüş yolla bağladık. Yolları böldük milleti birleştirdik, kardeş yaptık, gönüldaş yaptık. Sadece ulaşımda değil eğitimde de Ak Parti iktidarında çok şey kazandırdık. Selahaddin Eyyübi Üniversitesini Diyarbakır'a kazandırdık. Yükseköğrenim yurdunu açtık.

BİZE ULAŞIN