HDP'liler ceset taşırken Demirtaş İngiltere'de bakın ne anlattı

HDP'liler ceset taşırken Demirtaş İngiltere'de bakın ne anlattı
17 Haziran 2016, 09:35

HDP'liler Diyarbakır'da Vezneciler'de 7 polisi şehit eden 4 vatandaşı katleden canlı bombanın cesedini omuzlarında taşırken Selahattin Demirtaş İngiliz medyasına bakın neler söyledi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş BBC Türkçe'ye verdiği mülakatta, Vezneciler'de terör saldırısını gerçekletiren TAK'la ilgili yönlendirilen bir soruya "TAK'ın sivillere yönelik eylemlerin 'terör' eylemi kapsamında" değerlendirdiklerini açıkladı.

Demirtaş şunları söyledi:

"Bizim dışımızda TAK'a dönük, doğrudan TAK'ı sert bir şekilde eleştiren, uyaran veya bu tür eylemlere son vermesi çağrısı yapan başka hiçbir parti yok aslında.
Bizim hiçbir şekilde bu tür, sivilleri doğrudan hedef alan terör eylemleriyle hiçbir alakamız olamaz. Hiçbir şekilde HDP'nin hoşgörüsü veya toleransı olamaz."

"Siz açık olarak, bu örgütün tamamen faaliyetlerini durdurması ve dağıtılmasını talep ediyor musunuz?" sorusuna Demirtaş şu cevabı verdi:

"Elbette ki. Böyle bir örgütün kimseye faydası olduğunu hiçbir zaman düşünmedik, tam tersine zarar verdiği çok açık bir şekilde ortada."

ŞAŞIRTMAYAN İKİYÜZLÜLÜK

Demirtaş İngiliz medyasına bu açıklamaları yaparken, Diyarbakır'da HDP'li başkanlar ve üyeler, Vezneciler'deki hain saldırıyı düzenleyen TAK'lı canlı bombanın cesedini omuzlarında taşıdılar.

Tabutun üzerindeki PKK paçavrası da dikkat çekmişti.

BİZE ULAŞIN