Gürsel Tekin Kılıçdaroğlu'nu arkadan vurdu

Gürsel Tekin Kılıçdaroğlu'nu arkadan vurdu
22 Haziran 2016, 11:33

Delegelerin üzerini çizdiği Gürsel Tekin'in, "eski gücüne" kavuşmak için yönetim ve belediyeler aleyhine haber sızdırdığı ortaya çıktı.

Cihangir'de yaşanan kavgayı ESMEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'a yakınlığıyla bilinen adamların yaptığı yönünde çirkin iftiralarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in derdi başka. CHP kulisleri Gürsel Tekin'in partideki geleceğiyle ilgili söylentilerle çalkalanıyor.

ÇİRKİN İFTİRALARA SARILDI

Kulislerde ilk olarak Tekin'in İBB adaylığı için girişimler yaptığı söylentileri hakim. Yeniden eski gücüne kavuşmak için İstanbul'u mesken tutan Tekin'in eski popülaritesi düştüğü için bu tarz çirkin iftiralara sarıldığı öğrenildi.
AKŞAM'a konuşan bir üst düzey CHP'li, " Öncelikle bir iftira atmadan elinde sağlam kanıtlar olması gerekiyor. Şimdi ise sıradan milletvekili olarak partide görev yapıyor. İstanbul örgütü ile yeniden bir bağ kurmak istiyor. Kemal Bey'e destek verir gibi açıklamalarda bulunuyor. Tekin'in elinde sadece İBB adaylığı kaldı. Adayıolarak yeniden popüler olmanın peşinde. Bunun için de bu tarz açıklamalarla kendine yer bulmak istiyor" dedi.

KEMAL BEY'iN ALTINI OYUYOR

CHP'li üst düzey yetkiliye göre bazı gazetelerde Kılıçdaroğlu'na yakın CHP'li belediyeler aleyhine çıkan haberleri de Gürsel Tekin sızdırıyor. Yetkili yaşananları şöyle anlatıyor: "Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın gözükürken diğer taraftan da arkasından işler çeviriyor. Belediyelerle ilgili dosyaları gazetelere göndertiyor" dedi.

BİZE ULAŞIN