Duran Kalkan tek kelime edemedi

Duran Kalkan tek kelime edemedi
13 Temmuz 2016, 12:30

Terörle mücadele sürecinde CHP'nin ikircikli tavrından cesaret bularak "En başta sorumluluk CHP'ye düşüyor" çağrısında bulunan örgütün elebaşlarından Duran Kalkan, Bahoz Erdal'ın öldürülmesinin ardından ilk kez kameralar karşısına geçti. PKK'lı Duran Kalkan Bahoz Erdal'ın öldürülmesine ilişkin tek kelime etmedi.

PKK'nın yayın organı MedNuçe'de kameralar karşısına geçen PKK'nın Kandil'deki liderlerinden Duran Kalkan, Bahoz Erdal'ın ölümü ile ilgili tek kelime edemedi. Yaptığı değerlendirmede CHP'yi AK Parti'ye karşı ortak mücadele etmeye çağıran PKK'lı terörist Duran Kalkan, 7 ay sonra ki çatışma ortamından da CHP'yi sorumlu tuttu. Kalkan daha önce terörle mücadele sürecinde CHP'nin ikircikli tavrından cesaret bularak "En başta sorumluluk CHP'ye düşüyor" demişti.

MÜLTECİLEŞMEK YANLIŞ

Katıldığı televizyon programında Suriyeli mültecilerin Kürt illerine yerleştirileceği iddialarıyla ilgili olarak "Mültecileşmek, gittiği yeri kendi yurdu gibi görmek yanlıştır" ifadelerini kullanan Kalkan, PKK'nin halkların iç içe yaşamasına 'evet' dediğini lakin, özel savaş sistemi olarak gelip Kürdün yakılıp yıkılmış toprağı üzerine bina kurmak ve "burası benimdir" demenin yanlış olduğunu belirtti.

BAHOZ ERDAL KONUSUNDA TEK KELİME ETMEDİ

PKK elebaşlarından Duran Kalkan'ın programda, aracının havaya uçurulmasıyla öldürülen Bahoz Erdal'ın öldürülmesiyle ilgili tek kelime etmemesi ise dikkat çekti!

BİZE ULAŞIN