;

Şehit olduğunu onun telefonundan öğrendim

Şehit olduğunu onun telefonundan öğrendim
21 Temmuz 2016, 14:42

Kardeşi hainlerce şehit edilen Erdoğan’ın danışmanı Varank: Telefonunu aradım, bir şahıs açtı ve “Abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu, götürdüler” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank, darbeci hainlerin şehit ettiği ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ile ilgili SABAH'a özel açıklamalar yaptı. Varank, ağabeyinin Fatih Şehzadebaşı'nda şehit edildiği geceyi anlattı ve telefonundaki yazışmaları gösterdi. Varank şunları söyledi:

BİZ KORKARSAK HERKES KORKAR:
O gece başka bir şehirdeydim. Saat 21.00'den itibaren çok yoğun telefon trafiği vardı. Bana 23.15'te "İyi misin" diye mesaj atmış, yoğunluktan fark etmemişim. Eşime "Sakın dışarı çıkmayın, mümkünse başka yerde saklanın" diye mesaj atmış. 00.14'te bölüm başkanı olduğu grupta, "Arkadaşlar biz de korkarsak herkes korkar. Ben dışarı çıkacağım" yazmış. Vatan Caddesi'ndeki çatışmalarda bulunmuş, sonra Saraçhane'ye yönelmişler. Orada şehit edilmiş.

HABERİ TELEFONUNDAN ALDIM:
Telefonunu aradım, bir şahıs açtı ve "Abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu, götürdüler" dedi. "Benim abim, nereye götürdüler öldü mü?" diye sordum. "Hastaneye ama hangisi bilmiyorum. Telefon bende kaldı" dedi.

BİZE ULAŞIN