Merkez valisinin evinde de o dolarlardan bulundu!

26 Temmuz 2016, 16:36

Fethullahçı Terör Örgütü'nün kamudaki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında adreslerinde arama yapılan bir merkez valisinin evinden F serili '1 dolar'lar çıktı

FETÖ/PDY'nin kamudaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da bulunduğu 4 merkez valisi ile İstanbul İl Vali Yardımcısı ve 3 Kaymakam gözaltına alınmış, adreslerinde arama yapılmıştı.

Adreslerinde arama yapılan bir merkez valisinin evinde 1 dolarlar çıktı. İstanbul Mali Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından el konulan ve soruşturma kapsamında delil olarak emniyete getirilen dolarların Fethullahçı Terör Örgütü tarafından simge olarak mensuplarına dağıtıldığı biliniyor.

4 VALİ, İSTANBUL VALİ YARDIMCISI VE 3 KAYMAKAM GÖZALTINA ALINMIŞTI

Bugün başlatılan operasyon kapsamında Merkez Valileri Hüseyin Avni Mutlu, Fatih Şahin, Necmettin Kalkan, ve Nurulah Çınar'ın yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı Haluk Nadir, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ve Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal gözaltına alınmıştı.

İŞTE O DOLARLAR;

BİZE ULAŞIN