Zaman Gazetesi'nin her reklamında darbeyi haber verdiler

Zaman Gazetesi'nin her reklamında darbeyi haber verdiler
01 Ağustos 2016, 14:20

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı Zaman Gazetesi'nin "Sükutun Çığlığı" adlı reklam videosu kalkışma sonrası yeniden gündeme gelmiş ve darbeden 9 ay 10 gün önce yayına koyduğu reklamda darbe ile ilgili mesajlar verdiği ortaya çıkmıştı.

"Sükutun Çığlığı" başlığı ile yayınlanan reklamda, önce siren sesleri duyuluyor, ardından bir bebeğin gülüşü ekrana geliyordu. İşte bu reklamdan 9 ay 10 gün sonra 15 Temmuz'da darbe girişimi gerçekleşmişti.

DİĞER ÜÇ REKLAMDA DA MESAJ VAR

5 Ekim 2015 günü yayına sokulan "Sükutun Çığlığı" adlı birbirini devam eden üç parçalı reklamda da darbe sonrasına göndermeler dikkat çekiyor. Gazetecilikle hiçbir alakası olmayan bu üç reklam filminde dalgalı, fırtınalı denizden sakin denize, kara kıştan bahara, kuraklıktan yağmura atıf yapılarak darbe sonrasına işaret ediliyor. Bütün bunların nasıl gerçekleşeceği ise anlaşılan o ki 15 Temmuz gecesine saklanmış. Yani son filme...

FİLM YAYINA GİRDİ, EKREM DUMANLI GÖREVDEN ALINDI

Gazetecilikle hiçbir alakası olmayan bu üç reklam filminin yayına girdiği gün ise Ekrem Dumanlı, terörist elebaşısı Fetullah Gülen'in talimatıyla görevden alınmış ve yerine Abdülhamit Bilici getirilmişti. Reklamların yayınlandığı gün genel yayın yönetmenini görevden alan elebaşı Gülen'in bununla ilgili kimlere ne tür bir mesaj gönderdiği ise henüz bilinmiyor.

ALGI OPERSAYONUNA GEREK YOK, GERÇEKLER ORTADA

Önce siren seslerinin duyulduğu, ardından bir bebeğin gülüşü ekrana geldiği ve 9 ay 10 gün sonra 15 Temmuz'da da darbe girişiminin gerçekleştiği video ile ilgili FETÖ yandaşları algı operasyonuna girişmiş ve "Reklamın o tarihte yüklenmiş olması, o tarihte yayınlandığını göstermez" türünden mesajlar atmışlardı. Oysa elimize geçen belge reklamın tam da o gün yayına girdiğini gösteriyor.

BİZE ULAŞIN