Adil Öksüz Batum'da yemek yedi arazi oldu

Adil Öksüz Batum'da yemek yedi arazi oldu
13 Ağustos 2016, 10:45

Akıncı Üssü’nde yakalandıktan sonra ‘tir tir’ titreyen ve ‘arazi için geldim’ diyerek serbest kalan Adil Öksüz’ün, Batum’da olduğu iddia edildi. İzmir Restoran’da bulunan Türkler tarafından tanınan Öksüz, kayıplara karıştı.

51 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'nde yakalanıp adliyeye sevk edildikten sadece 21 dakika sonra salıverilerek kayıplara karışan FETÖ'cülerin 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün 'çıplak' hali sosyal medyada büyük ilgi gördü. Yakalandıktan sonra korkudan titremeye başlayan, etrafa, "Benim suçum yok.

ÖNCE ANKARA SONRA İSTANBUL

Buraya arazi bakmaya geldim" diye bağıran Adil Öksüz'ün, serbest kaldıktan sonra Ankara'ya, ardından İstanbul'a geldiği kesinleşti. 18 Temmuz günü, Adapazarı'na geçen hain Adil Öksüz, burada 1 hafta saklandı. Adil Öksüz'ün daha sonra, Pensilvanyalı hainin teröristleri Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Sarp Sınır Kapısı'ndan geçmesini sağlayan ve Gürcistan'ın Batum kentinde ağırlayan "Kasap Yaşar" lakaplı Yaşar Boyacı ile temas kurduğu iddia edildi.

LOKANTA'DAKİ TÜRKLER İHBAR ETTİ

Önceki gün Batum'daki İzmir Lokantası'ndaki Türkler, Yan masada yemek yiyen Adil Öksüz'ü gördüklerini ve paniğe kapılıp suyunu bile içmeden kayıplara karıştığını belirtti. Öksüz'ün yakalanması için geniş çaplı operasyon Gürcistan'a yönlendirildi.

YAKALANMASI AN MESELESİ

Türkiye'nin Gürcü yetkililerle ortak çalıştığı ve Öksüz'ün yakalanmasının an meselesi olduğu iddia edildi. FETÖ'nün Batım'da çok güçlü olduğu, uyuyan hücreleri sayesinde Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yakalanmadığı iddia edildi.

İSTANBUL'DA OLABİLİR!

Batum'daki Türkler, Adil Öksüz'ü gördüğünü söyleyip polisi arayınca Gürcü yetkililer de harekete geçti. Ancak Takvim'e ulaşan güvenilir bir kaynak, "Adil Öksüz hala İstanbul'da bir hücrede saklanıyor olabilir. Yurt dışına çıkmamış olma ihtimali var" dedi. Emniyet, iki olasılığı da değerlendiriyor. (Takvim)

BİZE ULAŞIN