’ın gardiyan subayları ’cü çıktı

Öcalan’ın gardiyan subayları FETÖ’cü çıktı
16 Ağustos 2016, 10:58

PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah ’ın hükümlü bulunduğu İmralı Cezaevi’nde görevliyken bağlantısı sebebiyle açığa alınan 1 yüzbaşı ve 1 astsubay tutuklandı

PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah 'ın hükümlü bulunduğu İmralı Cezaevi'nde görevliyken bağlantısı sebebiyle açığa alınan 1 yüzbaşı ve 1 astsubay tutuklandı. Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyon kapsamında Bursa İl Jandarma bünyesindeki İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi'nde görevli bir yüzbaşı ve 2 astsubay açığa alınmıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süre önce açığa alınan Jandarma Yüzbaşı H.Ü. ve astsubaylar H.U. ve M.S.'yi Bursa'da gözaltına aldı. Yüzbaşı H.Ü. ile M.S. sorgulamalarının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. H.U ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İfadelerle, İmralı planı detaylarının da netleşmesi bekleniyor. İstanbul'da gerçekleştirilen darbe girişiminde rol alan ve Zeytinburnu'nda gözaltına alınan 12 albayın Öcalan'ı kaçırmak istediği belirlenmişti.

PLANLARI BOZULDU

İddiaya göre 13 Temmuz Çarşamba günü Anadolu yakasında bir otelde bir araya gelen 80 albay ve yarbay planın detaylarını konuştu. Ancak cuntacıların toplantısı cep telefon sinyalleriyle ifşa oldu. Önce Kazlıçeşme'de trafikte sıkışan 4 albay, ardından hemen ardından da 4 albayı kurtarmak için 2 ciple gelen 8 albay gözaltına alındı. Cuntacıların Zeytinburnu'ndan zodyak botlarla donanma gemilerine gitmeyi, oradan da Öcalan'ı kaçırmak için İmralı Adası'na ulaşmayı planladıkları anlaşıldı.
Etiketler öcalan FETÖ
BİZE ULAŞIN