"FETÖ, PKK'nın değirmenine su taşıyor"

FETÖ, PKK'nın değirmenine su taşıyor
04 Eylül 2016, 17:42

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da halkla bir araya geldi. Yıldırım halka seslenirken önemli mesajlar verdi ve terör unsurlarının sınırlarımızdan temizlenene kadar mücadeleye devam edileceğini vurguladı.

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da halka seslendi. Canlı takip ettiğimiz açıklamalardan öne çıkanlar şunlar oldu:

-Bu güzel şehrimizde yatan Peygambelerimizi minnetle yad ediyorum...

-Yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni sayfayı 15 Temmuz'da FETÖ'ye karşı ay yıldızlı bayrakla meydanları dolduran vatandaşlarla açıyoruz.

-Siz demokrasimize sahip çıktınız. Biz sizinle gurur duyuyoruz.

-Kardeşliğimize, birliğimize sahip çıktınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz'da Türkiye'nin bütünlüğünden yana güçlü bir irade ortaya koydunuz.

-Tüm darbecilere, bölücü PKK terör örgütüne, DAEŞ'e karşı biriz, beraberiz, Türkiye2yi böldürtmeyiz dediniz; sağ olun var olun.

-FETÖ toplumsal birlikteliği kendince yok edeceğini zannetti. Her kuruma bir mikrop gibi sızdı. Kardeşliğimizn en büyük düşmanı PKK'dır, FETÖ'dur.

-FETÖ'nun militanları artık Doğu'nun kalkınması için attığımız adımları engelleyemeyecek.

-15 Temmuz FETÖ kanlı darbe girişimini bastıran bu millet şunu iyi gördü: FETÖ ve PKK birbirlerinin değirmenlerine su taşıyor. Bunların akıl hocası aynı.

-Bu şanlı milleti kimsenin bölmeye, parçalamaya gücü yetmeyecektir.

-Siz sadece beynini Pensilvanya'daki terör başına teslim edenlere değil, beynini Kandil'deki terör baronlarına teslim edenlere de direndiniz.

-Hiç merak etmeyin bunların sonu yakındır. Çocuklarımızı asla ve asla bunlar dağa çıkaramayacak

-AK Parti olarak 14 yıl boyunca milletimizin refahı ve mutluluğu için durmadan duraksamadan çalıştık.

-Biz bu hain örgütlerin, ülkemizin huzurunu bozmasına, birliğini bozmasına asla ve asla müsade etmeyeceğiz. Kardeşliğimiz sonuna kadar devam edecek.

-Türk-Kürt kardeştir. Onları birbirine düşürmeye çalışan ise kalleştir.

-AK Parti'nin iktidarında bölgesel milliyetçilik, ırkçılığa dayalı, dine dayalı milliyetçilik yok. Biz bu kırmızı çizgilere hep bağlı kaldık.

-Bir tek sorunumuz var; o da sizlerin huzurunu sağlamak, güvenliğini sağlamak, refahını artırmaktır.

-Ayrımcılığı bölücülüğü reddediyoruz. Ölümüne kadar kardeşlik, birlik ve beraberlik diyoruz.

-Biz dünya ahiret kardeşiz. Önceliğimiz adalettir ve insandır.

-Etnik kimliğimize bakmadan 15 Temmuz'da olduğu gibi birbirimize sıkıca sarılacağız, birlikte Türkiye olacağız.

-Bölgeye 4 yılda 62 milyar yatırım yapacağız. Önce terör örgütünün kökünü kazımamız lazım. Yatırımcı geliyor, fabrikası yakılıyor, çekip gidiyor.

-Bölücü terör örgütü PKK 'biz Kürtlerin sorunu için mücadele ediyoruz' diyor. PKK'nın Kürtler diye bir sounu yok, Kürtlerin PKK sorunu var, ortadan kaldıracağız.

-65. Hükümetin iş başına gelmesinin ardından 100 gün geçti. Bu 3. gelimişim. Yine geleceğim. Her gelişimde çok önemli müjdelerle geliyorum.

-Silvan Barajı'nı yapacağız. Terör örgütü ne yaparsa yapsın baraj yapılacak. Toprak suyla buluşacak.

-Sur hem ticaret hem kültür hem de inanç turizminin bölgedeki en önemli merkezi olacak.

-Diyarbakır'ın 33 bin kişilik stadyumu hızla yapılıyor. Terörden zarar gören esnafımıza da tazminat ödeyeceğiz. Vatandaşımıza da 200 milyon lira dağıtacağız.

-14 yılda bölgeye 80 katrilyon yatırım yapıldı. Bunu terör örgütüne rağmen yaptık.

-İlk işimiz terör belasından kurtulmak. İnlerine gireceğiz. Şehirde, dağda nerelerdelerse bulacağız. Şehitlerimizin hesabını soracağız.

-Gençler için çok güzel iş alanları açıyoruz. Spor tesisleri yapıyoruz. Gençlerimize 434 milyon liralık yatırım yapıyoruz.

-Şimdi vatandaşları sokağa çağırıyorlar. Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik ararsınız. Diyarbakırlı sokağa ancak teröre dersini vermek için iner.

-Türkiye ile Suriye'nin 911 kilometre sınır var. PKK, PYD, DAEŞ ülkemize sızıyor. Biz bunları izleyecek miydik?

-Operasyonlar PKK, PYD, DAEŞ temizlenene kadar devam edecek. Bize nasihat verenler önce kendilerine baksınlar.

-Suriye'nin toprak bütünlüğü bizim için olmazsa olmaz. Güney sınırımızda bir yapay devlet kurulmasına asla izin vermeyiz.

-Kürt kardeşlerimizle en ufak bir derdimiz yok. Türkiye, Kürtlerin de barışın da yegane garantisidir. Bizim sorunumuz PKK, PYD, YPG ve DAEŞ terör örgütüdür

-Birliğimizi ve beraberliğimizş hiçbir terör örgütü bozamaz. Paraları dağa gönderenlerden hesabını soracağız. Kim düzgün çalıştıysa başımızın üstünde yeri var.

BİZE ULAŞIN