Hrant Dink soruşturmasında bomba şüpheli

Hrant Dink soruşturmasında bomba şüpheli
13 Eylül 2016, 13:43

Gazeteci Hrant Dink'in öldürtmesi ile ilgili açılan davada 25 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç'in cinayette Jandarma bağlantısı ile ilgili yürütülen dosyada da şüpheli olduğu ortaya çıktı.

TRABZON İSTİHBARAT MÜDÜRÜYLE

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü tarafından geçtiğimiz günlerde sorgulanan ve hakimlikçe gazeteci Ercan Gün ile birlikte tutuklanarak cezaevine gönderilen dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız'ın Engin Dinç ile şüpheli telefon trafiği belirlendi.

İKİ KRİTİK GÖRÜŞME

Metin Yıldız'ın Hrant Dink cinayetiyle ilgili bütün detay bilgilere cinayet öncesi vakıf olduğu, fakat bu durumu soruşturmayı yürüten İstanbul polisinden Ogün Samast yakalanana kadar gizlediği iddia edilmiş Yıldız bu yüzden tutuklanmıştı. Yıldız'ın cinayet günü Hrant Dink öldürülmeden saatler önce o dönem başka bir görevde olan Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ile de 2 ayrı telefon görüşmesi saptandı. Dinç'in o dönemde bşka bir ilde istihbarat müdürü olduğu belirtildi.HTS kayıtlarından ortaya çıkan bu şüpheli görüşmeler Engin Dinç'i dosyada bir kez daha şüpheli durumuna soktu.

BİZE ULAŞIN