'ı kana bulayan hainler öldürüldü

Van'ı kana bulayan hainler öldürüldü
22 Eylül 2016, 09:45

Emniyet ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışmada Van'ı bayramda kana bulayan teröristler silahları ve el bombalarıyla birlikte öldürüldü

'da Bayramı'nın birinci günü 4'ü toplam 57 kişinin yaralandığı bombalı araç saldırısını gerçekleştiren teröristler etkisiz hale getirildi.Edinilen bilgiye göre, 12.09.2016 tarihinde Kurban Bayram'ının 1. günü saat 10.40 sıralarında eski hastane kavşağında bulunan AK Parti il binası ve karşısında bulunan polis noktasına bomba yüklü araçla saldırıda bulunulmuş, 4'ü polis olmak üzere 57 vatandaş yaralanmıştı.

OPERASYON BAŞLADI VE...

PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine yönelik sürdürülen çalışmalarda; söz konusu eylemi gerçekleştirenlerin Cafer kod adlı Z.B. ve Amed kod adlı M. Y. isimli BTÖ mensupları olduğu tespit edildi. Şahısların yakalanmasına yönelik 21.09.2016 günü 22.00 sıralarında Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışma neticesi adı geçen örgüt mensupları silahları ve el bombalarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

CESETLERDEN TEŞHİS EDİLDİ

Şahısların daha önce de İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi'nde 2 polis memurunun şehit edilmesi olayı da dahil il merkezinde birçok bombalı saldırı olayının failleri olduğu tespit edildi.

Etiketler Van Kurban polis
BİZE ULAŞIN