propagandası yapan hemşirenin 10 yıl hapsi istendi

PKK propagandası yapan hemşirenin 10 yıl hapsi istendi
13 Ekim 2016, 14:04

Van'da, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde yaralı askerlerin tedavi edildiği odaya girip çıkarken şüpheli hareketleri nedeniyle gözaltına alınan ve tutuklanan hemşire N.K. hakkında ' propagandası' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Van- Özalp karayolu Aşağı Mollahasan Mahallesi'nde 19 Ağustos 2016'da 'lı teröristler, yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasıda patlattı. Bu sırada yoldan geçen bir araçta bulunan Antika Çakıçı adlı kadın yaşamını yitirirken, 1 çocuk ile 4 asker yaralandı. Yaralı askerler Van YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'ne getirilerek acil serviste tedavi altına alındı.

PKK'NIN PROPAGANDASINI YAPMIŞ

Askerlerin tedavesinin sürdüğü sırada Acil Servis'te görevli hemşire N.K. sürekli askerlerin bulunduğu odaya girip çıkınca şüphe çekti ve gözaltına alındı. Yapılan araştırmada sosyal medya üzerinden PKK nün propagandasını yaptığı belirlenen N.K., 22 Ağustos 2016'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı da olay sonrası başlattığı soruşturmayı tamamlayarak hazırladığı iddianameyi Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIMLARI

Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede hemşire N.K. hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamde ayrıca hemşire N.K.'nın sosyal medya üzerinden 'Roboski'de, Gezi'de, Suruç'ta katledilen gençlerimizin intikamını almak için geri dönüyoruz. Yaşadığımız topraklarda bize ölümü ve köleliği dayatanlara hesap sormaya geri dönüyoruz. Halkımızı katledenler hesap verecek' gibi paylaşımlarına da yer verildi.

Etiketler terör örgütü PKK
BİZE ULAŞIN