'ta sokaklara Erdoğan posterleri asıldı

Dabık'ta sokaklara Erdoğan posterleri asıldı
17 Ekim 2016, 10:23

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve terör örgütü için sembolik öneme sahip köyünün muhalifler tarafından ele geçirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Ayrıca DEAŞ'tan temizlenen Dabık'ta sokaklara Erdoğan posterleri ve Türk bayrakları asıldı.

Carter, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, "Müttefikimiz Türkiye ve uluslararası koalisyon tarafından köyünün 'tan Suriyeli muhalifler tarafından kurtarıldığına dair haberleri memnuniyetle karşılıyorum." ifadesini kullandı.


"Dabık'ın kurtarılması, DEAŞ'ın kalıcı bir yenilgiye uğratılması içinSuriye'de mücadeleye yeni bir ivme kazandırmıştır. Dabık'ı özgürleştirmek için savaşan Suriyelilere ve müttefikimiz Türkiye'ye bu operasyon sırasındaki yakın iş birlikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum."Dabık'ın DEAŞ için stratejik öneme sahip olduğunu, örgütün burada büyük zulümlere imza attığını ve İngilizce dergisine bu bölgenin adını verdiğini hatırlatan Carter, şunları kaydetti:

tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu, Suriye'de Dabık köyü ve Soran beldesini DEAŞ'tan almıştı. DEAŞ'ın bir yayın organına adını veren Dabık, örgüt için sembolik öneme sahip. Örgüt, Dabık'ta "Müslüman olmadığına inandığı güçler" ile yapacağı savaşla ""in başlayacağına inanıyor.

Etiketler DEAŞ Kıyamet TSK dabık
BİZE ULAŞIN