Cumhuriyet yöneticilerine FETÖ ve PKK tutuklaması

Cumhuriyet yöneticilerine FETÖ ve PKK tutuklaması
05 Kasım 2016, 10:40

Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine terör örgütleri FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak suretiyle suç işledikleri gerekçesi ile başlatılan operasyon çerçevesinde tutuklamaya sevk edilen 9 şüpheli tutuklandı.

Cumhuriyet Gazetesi'ne terör örgütleri FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak suretiyle suç işledikleri gerekçesi ile başlatılan operasyon çerçevesinde yeni bir gelişme yaşandı.

13 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Geçtiğimiz pazartesi günü gerçekleştirilen operasyon çerçevesinde gözaltına alınan 13 şüphelinin adliyedeki işlemleri tamamlandı. Emniyet sorgularında örgütsel tavır göstermek suretiyle soruları cevaplandırmayan şüphelilerin savcılık sorgularını İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Hasan Yılmaz ve Zafer Koç ile Cumhuriyet Savcıları Özgür Metin ve Murat İnam gerçekleştirdi. Muhasebe müdürü Günseli Özaltay ve eski muhasebe müdürü Bülent Yener savcılık sorguları ardından serbest bırakıldı. Şüphelilerden Cumhuriyet yazarları Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya suç tespit edilse de yaşlılık ve sağlık sorunlarına bağlı olarak adli kontrolle serbest bırakılmak üzere hakimliğe sevk edildi. Diğer 9 şüpheli hakkında ise tutuklama talep edildi.Şüpheliler, FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak suçlamasıyla tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Hakim Mustafa Çakar tarafından gerçekleştirilen sorguları ardından tutuklamaya sevk edilen aralarında Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun da bulunduğu 9 şüpheli tutuklandı.

İŞTE TUTUKLANAN İSİMLER

Tutuklanan isimler şöyle: Murat Sabuncu (genel yayın yönetmeni), Kadri Gürsel (yayın danışmanı), Önder Çelik (Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi), Bülent Utku (Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi), Mustafa Kemal Güngör (Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi), Güray Öz (Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi), Hakan Kara (Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi) Musa Kart (Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi ve çizer)

BİZE ULAŞIN