Terörist Gülen’e toz kondurmadı!

Terörist Gülen’e toz kondurmadı!
24 Kasım 2016, 10:25

FETÖ soruşturması sanığı eski vekil İşbilen, “Gülen’in örgüt lideri olduğunu kabul ediyor musunuz” sorusuna “Hayır, böyle bir şeyi kabul etmiyorum” yanıtı verdi

Terörist Fetullah Gülen'in '1 numara' olduğu 73 sanıklı çatı davanın ikinci duruşmasında savunma yapan İlhan İşbilen'in mahkeme heyetinin çapraz sorularına verdiği çelişkili ifadeler dikkat çekti. İşbilen'in, "Fetullah Gülen'in terör örgütü lideri olduğunu kabul ediyor musunuz?" sorusuna, "Böyle bir şeyi kabul etmiyorum" yanıtı tepki çekti. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanık Hidayet Karaca, Kazım Avcı, İlhan İşbilen, Alaaddin Kaya, Dilaver Azim, Ali Çelik ve Abdülkadir Aksoy'un da katıldığı duruşmada ifade veren İşbilen, FETÖ yapılanmasıyla ilgili, "Gülen'in kasetlerinde böyle bir şey görmedim" dedi. İşbilen 15 Temmuz'la ilgili olarak da "Hiç tasvip etmediğimi, edemeyeceğimi ifade eder cümle kurdum" yanıtını verdi. "Meclis'ten sorumlu imam" olduğu iddia edilen İşbilen "Fetullah Gülen'in terör örgütü yöneticisi olduğunu kabul ediyor musunuz" sorusuna ise "Hayır efendim, böyle bir şeyi kabul etmiyorum" dedi. Savunması boyunca terörist Gülen'e toz kondurmayan İşbilen'in, 15 Temmuz ihanetini gerçekleştirenleri lanetlemesi ise inandırıcı bulunmadı.

"BYLOCK'U KULLANDIM"
Tutuklu sanıklarından Zaman Gazetesi eski imtiyaz sahiplerinden Alaeddin Kaya ise "FETÖ'nün haberleşmede kullandığı ByLock uygulamasını kullandınız mı?" sorusuna "Benim adıma kayıtlı telefonda ByLock yok ama programı kullandım" diye yanıtladı.

BİZE ULAŞIN