Merasim Sk. Patlamasında flaş gelişme

Merasim Sk. Patlamasında flaş gelişme
30 Kasım 2016, 12:58

60 sanık için 30 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. Sanıklar arasında KCK'nın yürütme konseyi de var...

Şubat 2016'da gerçekleştirilen ve ' saldırısı' olarak da anılan saldırıya ilişkin 60 sanık için 30'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. Sanıklar arasında PYD lideri Salih Müslim, Cemil Bayık ve Murat Karayılan da var...

30'AR KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 'ta 17 Şubat 2016'da düzenlenen bombalı terör saldırısıyla ilgili hazırladığı iddianamede adı geçen PKK'nın sözde üst düzey yöneticileri Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Fehman Hüseyin ile PYD'nin elebaşı Salih Müslim'in de arasında bulunduğu 68 kişi hakkında 30'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

NE OLMUŞTU?

17 Şubat 2016'da Ankara'nın Çankaya ilçesinde, Genelkurmay Başkanlığının, asker lojmanlarının ve Komutanlığının bulunduğu bölgede Türk Silahlı Kuvvetlerine ait askeri servis aracının geçişi esnasında gerçekleşen saldırıda 28 kişi olay günü, 1 kişi de hastanede tedavi görürken şehit olmuş, 61 kişi yaralanmıştı.

Saldırı 'ye 5 dakika mesafede bomba yüklü bir aracın intihar bombacısı tarafından 5 askeri servis aracının geçisi sırasında patlatılması sonucunda gerçekleşmişti.

BİZE ULAŞIN