'nün Borsa İstanbul'daki yapılanmasına

FETÖ'nün Borsa İstanbul'daki yapılanmasına operasyon
12 Mayıs 2017, 09:36

Borsa İstanbul'daki yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatıldı. 102 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 53 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle ve Örgütlü suçlar Bürosu, Borsa İstanbul'da Fetullahçı terör örgütü ile iltisakı olduğu gerekçesiyle işten çıkarılan 102 şüpheliye yönelik başlattı.

53 GÖZALTI

Başsavcılığın talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 98 şüphelinin adreslerinde gözaltı ve arama işlemi gerçekleştirdi. 53 kişi gözaltına alındı. 4 şüphelinin yurt dışında bulundukları belirtildi.

BYLOCK KULLANICISI

Şüphelilerin bir süre öncesine kadar Borsa İstanbul'da çalıştıkları, bir bölümünün Bylock kullanıcısı oldukları, Bank Asya'da örgütün talimatı ile hesap açtıkları ve diğer örgütsel faaliyetlerde bulundukları saptandı. Ayrıca örgüt adına yayın yapan programların Digiturk'ten çıkarılması ardından Digiturk üyeliklerini iptal ettirdikleri ve KHK kapsamında kapatılan örgütle bağlantılı derneklere üye oldukları kaydedildi.

Sabah saatlerinde başlayan operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Etiketler operasyon FETÖ
BİZE ULAŞIN