'daki "" operasyonunda 5 kişi tutuklandı

Ankara'daki ByLock operasyonunda 5 kişi tutuklandı
30 Mayıs 2017, 14:23

Fetullahçı Örgütü'ne () yönelik soruşturma kapsamında örgütün şifreli haberleşme programı "" kullandığı tespit edilen ve gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerde çalışan lerden 5'i tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü le Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan lerden 20'si Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

Ankara Adliyesinde soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren şüphelilerden 17'si tutuklanma, üçü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik, şüphelilerden 5'inin tutuklanmasına, 15'inin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

76 GÖZALTI VARDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturması çerçevesinde örgütün şifreli haberleşme programı ""u kullandığı belirlenen ve aralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Keçiören, Sincan ve Kahramankazan belediyelerinde çalışanların da olduğu 79 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmıştı.

Şüphelilerden 56'sının aktif olarak söz konusu belediyelerde çalıştığı, 23'ünün ise kurumlarından ihraç edildiği kaydedilmişti.

BİZE ULAŞIN