;

üç Ar-Ge yöneticisinin görevini askıya aldı

Volkswagen üç Ar-Ge yöneticisinin görevini askıya aldı
28 Eylül 2015, 15:10

Alman otomobil devi ´in üç Ar-Ge yöneticisini görevinden aldığı belirtiliyor.

DHA
Dizel motorlarda emisyon değerlerinin manipüle edildiğinin ortaya çıkması üzerine Çarşamba günü istifa eden VW CEO´su Martin Winterkorn´un ardından, Grubu bünyesinde bulunan Audi, VW ve Porsche´nin araştırma geliştirme birimlerinin başındaki isimlerin görevlerinin askıya alındığı belirtiliyor.

Ekonomi gazetesi Handelsblatt, Audi, VW ve Porsche Ar-Ge menajerleri Ulrich Hackenberg, Heinz-Jacob Neußer ve Wolfgang Hatz´ın görevden alındıklarını yazdı.

Gazete, emisyon skandalında politik sorumluluğu geçtiğimiz Çarşamba günü istifa ederek üstlenen Martin Winterkorn´un ardından, üç menajerin de görevden uzaklaştırılarak teknik sorumluluğu almış olduklarını kaydetti.

AUDİ MENEJERİ DİRENİYOR

Handelsblatt´ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Audi Ar-Ge sorumlusu Ulrich Hackenberg, görevden alınmasına itiraz ediyor. Üç yöneticinin görevden alındığına dair Audi, VW ve Porsche´den henüz bir açıklama yapılmadı.

Skandalın ardından istifa eden Winterkorn´un yerine Cuma günü Porsche´nin CEO´su Matthias Müller getirilmişti.
12 FARKLI MARKA

Dünya çapında 600 bin kişinin çalıştığı Volkswagen Grubu bünyesinde VW binek otomobilleri, Audi, SEAT, SKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, VW ticari araçlar, Scania ve MAN olmak üzere, 12 farklı marka bulunuyor. VW grubu dünya genelinde günde 41 bin araç üretiyor. Dünya otomobil üretiminin 2014 itibariyle yüzde 12,9´unu gerçekleştiren VW, 159 ülkede yılda 10 milyonun üzerinde araç satışı ile 2014 yılını 202 milyar euro ciro ve 11,1 milyar euro net kar ile kapadı.

Etiketler volkswagen
BİZE ULAŞIN