Jatomi Fitness iflas etti

Jatomi Fitness iflas etti
01 Haziran 2016, 10:37

İstanbul'da oldukça popüler olan spor salonlarından Jatomi Fitness, çalışanlarına iflas ettiğini duyurarak, dün akşam bir saat içinde tüm salonlarını kapattı. Şirketten, üyelerine yönelik resmi bir açıklama yapılmazken, çalışanlara yönelik 'iflas' açıklaması yapıldı.

Bazı şubelerin kapısına ise, yurt dışındaki yetkililerin iletişim numaraları asıldı. 40 bini aşkın kişinin mağdur olduğu belirtilirken, geri ödemelerin nasıl yapılacağı ise belirsizliğini koruyor.

Şirket resmi kanallardan herhangi bir açıklama yapmazken çalışanlarına gönderdiği ve 'deki faaliyetlerine son verdiği yönündeki bir mektup sosyal medyaya yansıdı.

Mektupta yer alan ifadeler şöyle;

"Polonya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Romanya, Endonezya ve Malezya'da 60'ın üzerinde spor kulubü bulunan "Jatomi Fitness & Spa" organizasyonunun bir parçası olarak 16.05.2011 tarihinde'de faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz gösterilen tüm çabalara rağmen hedeflenen başarıya ulaşamamıştır. Alınan önlemler ve gerçekleştirilen tasarruflar ile maliyet artışının önüne geçilmek istenmiş ise de maliyetlerin artarak devam etmesi Türkiye'deki yapılanmayı diğer şirketlerimiz içerisinde zarar eden ülke pozisyonuna sokmuştur. Sonuç olarak zararın katlanarak büyümesini önlemek amacıyla Türkiye'deki faaliyetlerimize son verilmesi ve şirketin içindeki iflas durumunun yetkili mahkemeye bildirilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu doğrultuda şirketimiz faaliyetlerinin yarın itibarıyla sonlandırılacağı ve kulüplerin kapatılacağı hususlarını bilgilerinize sunarız. Yasal haklarınız bakımından hukuki süreci yakından takip etmenizi ve iflas idaresine bu kapsamda gereken başvuruda bulunmanızı rica ederiz."

"HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPMADAN KAPATTILAR!"

Sabah.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Jatomi Fitness mağdurlarından A.G. " Dün akşam saatlerinde tam spordan çıkarken bir anda bir kalabalık gördüm. Ne oldu diye bakmaya gittiğim sırada salonun kapatıldığını öğrendim. Hiçbir açıklama yapılmadan bir anda kapatıldığı söylendi. Çalışanların bile o anda haberi olmuş ne kadar doğruysa. Yetkili kimse yok. Düne kadar da üye alımı yapılmaya devam edilmiş." diyerek tepkisini gösterdi.

İNTERNET SİTESİ AÇILMIYOR

Spor salonunun internet sitesini ziyaret etmek isteyenler ise dün akşamdan bu yana "bakımda" ibaresi ile karşılaşıyor.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK YANKI BULDU

Jatomi Fitness'ın iflas ettiği haberleri sosyal medyada büyük yankı buldu. Twitter ve Facebook üzerinden kendilerinden habersiz salonlarının kapatıldığından şikayet eden üyeler ve konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler tepkilerini gösterdi.

MÜŞTERİLER TEPKİLİ

Dün akşamdan bu yana sosyal medyada organize olan birçok müşteri kendilerine yapılanlardan dolayı mağduriyetini dile getiriyor. Müşterilerine hiçbir uyarı yapmadan, haber vermeden spor salonlarını kapatan şirket birçok müşterisini de mağdur etti. İstanbul'daki tüm üyeler spor yapmak için gittiğinde çalışanların kendilerini içeri almaması ve şirketin battığını açıklaması ile büyük şoka uğradılar.

Genelde yıllık üyelik kabul eden spor salonunun üyeleri paralarını geri alıp alamayacakları konusunda bilgilendirme bekliyor. Sosyal medya ve internet üzerinden organize olan Jatomi Fitnss müşterileri, şirketin bu davranış biçimi nedeniyle şikayetlerini dile getiriyor.

BİZE ULAŞIN