Emeklilere 3 yıllık promosyon ödenecek

Emeklilere 3 yıllık promosyon ödenecek
24 Ekim 2016, 14:22

"YAKINDA KARARA BAĞLARIZ"

12 milyon emeklinin beklediği promosyonda son viraja girildi. Başbakan Binali Yıldırım, promosyonda yol haritasını açıkladı. Bankalardan teklif beklediklerini söyleyen Yıldırım, "Yakında herhalde karara bağlarız, emeklilere duyururuz" dedi. Promosyonda 3 yıllık tutar belirleneceğini, ödemelerin Ocak aylarında yapılacağını söyledi.

MAAŞA GÖRE DEĞİŞECEK

Başbakan Binali Yıldırım, önceki akşam katıldığı programda, emeklilere promosyon için "Olabilecek en iyi şartları emeklilerimizin lehine sağlamak için gerekli gayreti gösteriyoruz. Bunu da yakında herhalde bir karara bağlarız ve emeklilerimize duyururuz" açıklamasını yaptı. Başbakan'ın açıklamaları, promosyonun emeklilerin maaşına göre değişeceğini, belirlenecek tutarın 3'er yıllık periyodlarla ödeneceğini ortaya koydu.

"BANKALARDAN TEKLİF BEKLİYORUZ"

Bankalardan teklif beklediklerini belirten Yıldırım, "Diyoruz ki; '3 yıllık süre için maaşı bin, 2 bin, 3 bin lira olan emekliler için ne vereceksiniz,defaten?' Bankalar onun çalışmasını yapıyor" şeklinde konuştu. Başbakan Yıldırım, promosyonda izlenecek yolu da şöyle açıkladı: "3 yıllığına bir sefer her yılın Ocak ayında bir ilave parayatacak hesaplara. Sonraki 3 yılda bir daha yatacak."

TAŞERONA MÜJDE

Başbakan Yıldırım, taşeron işçilere "Hem onları memnun edecek hem de kamunun taşıyabileceği çözümü mutlaka yapacağız, endişeleri olmasın" diye seslendi.

BİZE ULAŞIN