Yavuz Bingöl darbecilere isyan etti: Cehennemde bile yeriniz yok

Yavuz Bingöl darbecilere isyan etti: Cehennemde bile yeriniz yok
24 Temmuz 2016, 13:46

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından sosyal medyadan anlamı bir video yayımladı.

Darbe girişimine ilişkin ünlü isimlerin sosyal medyadaki tepkileri devam ediyor. İnstagram'da bir video paylaşan Yavuz Bingöl, darbe girişimine kalkışan askerlere sert tepki gösterdi.

"CEHENNEMDE BİLE YERİNİZ YOK"

Ünlü sanatçı, 'yaşasın demokrasi' notuyla yayımladığı videoda, "Anadolu'nun değişik yerlerinde görev yaptınız. Hiç mi bir türkü dinleyip kederlenmediniz? Hiç mi bir şiir okuyup sevdalanmadınız? İçinizden çıktığınız bu halkı hiç mi sevmediniz? Bu ülkede okudunuz, bu ülkede doğdunuz, bu ülkeden büyüdünüz, bu ülkenin ekmeğini yediniz suyunu içtiniz, analarınızı sütünü emdiniz. İnsanlıktan hiç mi nasibini almadınız? Üzerine ateş açtığınız bu halkın vergileriyle maaşlarınızı aldınız. Düşmana karşı kullanmanız gereken silahları bu halka karşı kullandınız. İki ülke arasındaki savaşın bile bir hukuğu, bir etiği ahlakı vardır. Sizin yaptığınızı işgal kuvveleri bile yapmaz" ifadelerini kullandı.

TBMM binasına büyük hasar veren bombalara da değinen Bingöl, "Sizin öte dünyada, cehennemde bile yeriniz yok. Allah'ın sizin için özel bir mekanı olacaktır. Yazıklar olsun size, lanet olsun size. Gazi Meclis'i 11 kez bombaladınız" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN