'ı yorumladı

Ergün Diler Taraf'ı yorumladı
25 Aralık 2012, 18:15

Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni 'ın şifreleri deşifre etti.

Herkesin Taraf'ta yaşananlar için söyleyeceği birşeyler vardı. Ancak yazılıp çizilenler bilinenden pek fazla öteye gidemedi. 'ın bilinmeyenlerini bugün Ergün Diler yazdı. Son dönemde kendisinden "medyanın şifre çözücü yazarı" olarak söz edilen şimdi de Taraf'ın şifrelerini çözdü.

İşte Ergün Diler'in "Bertaraf!" başlıklı yazısından satır başları...

"Beni takip edenler bilir. Kolay kolay bir kişiyle, bir grupla ilgili yazmam. Hiçbir olaya kişisel bakmam."

"Ama burası Türkiye, burada her atılan adımın arkasında kesinlikle bir GÜÇ vardır. Bu güçler içeride filizlenip KÖKÜ dışarıda olan odaklardır! İstanbul sermayesinin DNA'sı incelenmediği sürece bu kandırmaca sürüp gidecek...."

"...Çok iyi gazetecilik yaptığı söylenen Ahmet Altan ve Taraf gazetesinin her zaman üç hedefi oldu. Başbakan Erdoğan, Genelkurmay (Türk Ordusu) ve Amerika'nın iyi tarafı... Amerika'nın iyi tarafı diyorum, çünkü günlerdir yazdığım gibi BÖLGEYİ TÜRKİYE'ye bırakacak olan taraf bu! Türkiye'de çok sıkı ilişkileri olan NEO-CON'lar asla gazetenin hedefi olmadı. Olamazdı..."

"Taraf'ı kuran BEYİN, Irak'ta görev alacak Türk askerinin birliğini ve beraberliğini hedefe koyuyordu! ORDU-MİLLET el ele sloganı gazetenin kimyasını bozuyordu. Askerin LONDRA'ya bağlı olmasını, dolayısıyla hükümetin ayağına pranga vurulmasını düşlüyordu! Ama olmadı. Gazete kaybetti!"

Ergün Diler'in ilgi çekici yazısının devamı için tıklayın http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2012/12/25/bertaraf

BİZE ULAŞIN