Bugün ne okusak?

Bugün ne okusak?
02 Nisan 2013, 11:36

Bugün lerde ne arasanız var. Akil İnsanlar ile ilgili sorularınızın yanıtları da FIFA’daki yolsuzlukların perde arkası da… Aktuel.com.tr de bugün okumadan geçmemeniz gerekenleri sizin için özetledi…

türk'te Yelda Akgün imzalı Kentsel Dönüşüm Dosyası'nın bugünkü durağı Esenler. Taksim cami projesinde yapılacak değişiklikler ile ilgili merak ettiklerinizi ise Serkan Akkoç'un haberinden öğrenebilirsiniz. Hürriyet'te de Ayşe Arman, Ergenekon tutuklusu Mehmet Perinçek'in avukatı Müge Özarmağan ile konuşmuş. Avukat'ın Arman'a anlattıklarına en azından bir göz atın…

Bugün sinden Kamil Elibol ise, Emniyet'in yüz yaşlandırma tekniği ile 2643'ü çocuk olan 8 bin kayıp kişiyi bulabileceği üzerine bir haber hazırlamış.

GÜNÜN HABERİ
Milliyet'ten Fikret Bila, Türkiye'de yaklaşık bin 500 PKK'lı olduğunu, bunların suça karışmayan 700'ünün ülkede kalabileceğini, suça karışan 800'ünün ise gideceğini aktardı.

Sabah'tan Hazal Ateş de özel haberinde "Akil İnsanlar" ile ilgili bilinmeyenleri ortaya koyuyor. Haberde, BDP'nin Türkan Şoray'ı da akil adam listesi için önerdiği öğreniliyor.

Sevilay Yükselir de köşesinden Sezen Aksu'ya da "Akil İnsan" teklifinin yapıldığını ancak Aksu'nun bunu reddettiğini anlatıyor. Facebook'ta birbirleriyle iletişim kuran yurtdışındaki Osmanlılar ile ilgili ise Mehmet Nayır bi haber hazırlamış.

Bilge Eser de "Gökçeada'da Rumların İzinde." Eser, bugün son bulan yazı dizisinde, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un açıklamalarına yer veriyor.

Uğur Becerikli imzalı haber ise, 1982'de Esenboğa havalimanı silahlı saldırısının ardından idam edilen ASALA üyesi Levon Ekmekçiyan'ın mezarının ailesi tarafından Fransa'ya taşınması üzerine…

GÜNÜN ABSÜRDÜ
Bugünün fıkra gibi iki haberi var. Buyrun… İlki aynen şöyle; "Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a oluşturulacak Akil İnsanlar Komisyonuna şarkıcı Nihat Doğan'ın da dahil olmak istediği aktarıldı. Bozdağ, gülerek 'Artık tebessüm edeceksiniz' dedi." Doğan'ın Diyarbakır ziyareti şimdi açıklığa kavuşmuş oldu…

Günün ikinci absürt haberi ise Canan İspir imzalı. Habertürk'te yer alan haber şöyle; "İstanbul'da öğretmenlik yapan kadın "Kocam benimle ilgilenmiyor, sık sık balık tutmaya gidiyor" diyerek boşanma davası açtı. Koca ise 'Bu işten para kazanıyorum' dedi! Çift boşandı."

GÜNÜN SPORU
Sabah gazetesinden Galip Öztürk imzalı özel haber gerçekten dikkat çekici… "FBI'nın gözaltına aldığı FIFA Eski Başkanı Jack Warner'in oğlu Daryan'ın itirafları, yolsuzluk yaptıkları iddia edilen FIFA Başkanı Sepp Blatter ve Jerome Vaccke'nin başını yakabilir. "

Berivan Tapan/Aktuel.com.tr

Etiketler gazete medya Haber
BİZE ULAŞIN